Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iracing Oval Kariyeri

3 posters

Iracing Oval Kariyeri Empty Iracing Oval Kariyeri

Mesaj tarafından luskan Cuma Ara. 18, 2015 10:01 am

Herkeze merhaba,

Forumda olsun iracing'te olsun baya yeniyim yakın zamanda 2. el g27 ile başladığım sim racing işine girdiğim içinde çok memnunum. Daha önce fırsatım olmadığım için uzak olduğum bu hobi/yaşam tarzı ile geç tanışmanın hiç tanışmamaktan daha iyi olduğunu yeni yeni fark ediyorum ve çevremde ki her arkadaşıma elimden geldiğince davet ediyorum.

Uzun oldu kusura bakmayın sorumu sormak istiyorum. Daha yeni oval klasmanda C Class'a geçiş yaptım. 2016 Yılının 1. Sezonun Super Late Nascar araçları ile Bristol Motor Speedway pistinde şuan bildiğiniz tırmalıyorum. Diğer yarışçılar 18.500 gibi bir sürede tur atarken benim 19.000 en iyi derecem ve diğer yarışçılar bu tur sürelerini stabil tutup 75 turluk yarışta koruyabiliyorken ben genelde 4-5 tur yiyiyorum. İdman yapmama rağmen aynı şekildeyim. Acaba diyorum direksiyon setimin ayarlarını mı tam yapamadım. Diğer yarışçıları izlediğimde çok kısa direksiyon hareketleri ile kısa dönüşler yapabiliyorlar. Sezonun diğer pistlerinde de aynı sıkıntının devam edeceğini tahmin ettiğim için bu konuda fikrini belirtmek isteyen tecrübeli abilerim, arkadaşlarım varsa çok ama çok memnun olurum. Embarassed

Sinan.
luskan
luskan

Iracing Oval Kariyeri Empty Geri: Iracing Oval Kariyeri

Mesaj tarafından Husnu Cuma Ara. 18, 2015 11:14 am

Hoşgeldin . Oval konusunda çok fazla tecrübem olmasa da yaptığın yorum göre sürüşünden önce özellikle araç ayarları üzerinde çalış derim. Direksiyon hareketlerindeki farklılığın süspansiyon ayarlarındaki farklılıktan olduğunu düşünüyorum. Oval de deneyimi olan arkadaşlar yorum yapacaktır.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ara. 18, 2015 3:10 pm

Merhabalar Sinan,
iRacing'de Husnu'nunde dedigi gibi ayar cok buyuk önem tasiyor, ister yol - ister oval, pek fark etmiyor. Fakat ovali yol yarislarindan ayiran en buyuk fark ise yaris cizgisidir. Ovalde en hizli yaris cizgisi en kisa yol degildir, ovalde en hizli yaris cizgisi, lastikleri en az sekilde asindirararak en uzun turlarin atildigi cizgidir.

Ovalde sadece baskalarina karsi yarismiyorsun, ayni anda kendinlede cebellesiyorsun. Lastik tasarrufu ovalde, yola nazaran en az 10 misli daha önemli cunku bu...sana yarisi kazanmana en önemli etkendir.

Ayni anda pite girip-girmeme stratejisi, pit giris-cikis hizlari, lastikllerin degisimi / benzinin alinip alinmayacagi vs. o kadar cok parametreler varki ovalde, yaris bölumu olmasa dahi, basli basina dunyadaki en muazzam strateji oyunu madalyasini kazanir.

Tum bunlarin haricinde kendi adima diyeceklerim, ovalde su yuksek cözunurluklu pedallari aradigim kadar baska hicbir yaris modelinde aramadim. O kum tanesi kucukligindeki gaz ve frenajin hissiyati buyuk önem tasiyor.

Tecrubelerime dayanarak, yaris cizgisi konusunda yollardaki lastik kavcuklarin oldugu bölge (pistteki daha koyu olan cizgi) genelde en dogru yaris cizgisi oluyor. Musait oldugunda TS'de toplanip beraberce oval yarislarina geceriz istersen Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından luskan Cuma Ara. 18, 2015 5:57 pm

TTMTK demiş ki:Merhabalar Sinan,
iRacing'de Husnu'nunde dedigi gibi ayar cok buyuk önem tasiyor, ister yol - ister oval, pek fark etmiyor. Fakat ovali yol yarislarindan ayiran en buyuk fark ise yaris cizgisidir. Ovalde en hizli yaris cizgisi en kisa yol degildir, ovalde en hizli yaris cizgisi, lastikleri en az sekilde asindirararak en uzun turlarin atildigi cizgidir.

Ovalde sadece baskalarina karsi yarismiyorsun, ayni anda kendinlede cebellesiyorsun. Lastik tasarrufu ovalde, yola nazaran en az 10 misli daha önemli cunku bu...sana yarisi kazanmana en önemli etkendir.

Ayni anda pite girip-girmeme stratejisi, pit giris-cikis hizlari, lastikllerin degisimi / benzinin alinip alinmayacagi vs. o kadar cok parametreler varki ovalde, yaris bölumu olmasa dahi, basli basina dunyadaki en muazzam strateji oyunu madalyasini kazanir.

Tum bunlarin haricinde kendi adima diyeceklerim, ovalde su yuksek cözunurluklu pedallari aradigim kadar baska hicbir yaris modelinde aramadim. O kum tanesi kucukligindeki gaz ve frenajin hissiyati buyuk önem tasiyor.

Tecrubelerime dayanarak, yaris cizgisi konusunda yollardaki lastik kavcuklarin oldugu bölge (pistteki daha koyu olan cizgi) genelde en dogru yaris cizgisi oluyor. Musait oldugunda TS'de toplanip beraberce oval yarislarina geceriz istersen  Wink

Çok ama çok teşekkür ederim. Hedefim en kısa zamanda güzel bi pedal seti almak ama önce hanımı kandırmam gerekiyor. Yakında görüşmek dileğiyle.
luskan
luskan

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ara. 19, 2015 3:47 pm

Hanim veya son yillarda Reisi Cumhurum olarak hitap ettigim sevgili esim. En son 3'lu ekrana gecmek icin ilk evela oturma odasinin tum takimini degistermem gerekiyordu...benim istedigim pedal sistemi icin herhalde tum evi degistir diyecektir...anlayacagin yandim ben, nerde benim Efesim drunken
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

- Similar topics