Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

iRacing optimal grafik ayarlari,...

3 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

iRacing optimal grafik ayarlari,... Empty iRacing optimal grafik ayarlari,...

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ara. 19, 2015 1:31 pm

Son guncellemede Nordschleife gelince grafik ayarlarim tamamen degisti...diger pistlere giris 10-15 saniye surerken Nordschleifeler 50-55 saniye suruyordu. Su an bu zaman suresini en efektif bir sekilde Nordschleifelerde 25-30 saniyeye dusurdum ayni anda en dusuk 150fps ile!

1.- iRacingi SSD'ye yukledim
2.- Daha saglikli grafik ayarlari secenekleri
3.- Replaydeki grafik seceneklerini tamamen dusurdum

Asagida paylastigim resme baktiginizda benim 3'lu monitör icin grafik ayarlarimi görursunuz, burada dikkat edeceginiz nokta "More shadows", "Two Pass" ve "Filter"'in kapali olmalaridir. Bu 3 secenekler grafiksel performansi bayag dusuruyorlar. Two pass trees secenegini kapatmamin baslica sebebi iRacingdeki agaclarin cok kötu programlandiklaridir ve bu secenegi actigimda agaclardaki netlik gereginden fazla dikkatimi cekiyor, bununla kalmayip agaclardaki tum eksiklikler aninda göze carpiyor malesef. Two pass trees kapali oldugunda agaclar grafiksel olarak cevreye daha uyumlu gözukuyorlar.
Replaydeki ayarlarinizda surus anindaki performansinizi etkiliyor, replay seceneklerini anca video yapacagainiz zaman yukseltin. Umarim bu paylasim simi yukleme surenizin azalmasinda ve fps'lerinizin yuksek ve stabil olmasinda yardimi olur. Bu konuda baska tavsiye edeceginiz noktalar varsa paylasin beyler,...

iRacing optimal grafik ayarlari,... Grafikayarlari%202016sezon1_zpsre5hdixb

TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

iRacing optimal grafik ayarlari,... Empty Geri: iRacing optimal grafik ayarlari,...

Mesaj tarafından Husnu C.tesi Ara. 19, 2015 2:57 pm

Bilgiler için teşekkürler abi. Replay in yarıştaki fps yi ve giriş süresini etkilediğini bilmiyordum. İlk fırsatta deneyip deneyimlerimi paylaşırım.
Husnu
Husnu

iRacing optimal grafik ayarlari,... Empty Geri: iRacing optimal grafik ayarlari,...

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ara. 19, 2015 3:41 pm

Eyvallah Husnu,
Replay ayarlarim, benim hem yukleme zamanimi - hemde fps degerimi etkiledi. Yukarida bahsettigim seceneklerden bir tanesi, ya two pass, yada filter zaten daha cok replay göruntusunu daha iyi renderlemeye yariyor, surus aniyla pek bir alakasi yok.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu C.tesi Ara. 19, 2015 6:00 pm

TTMTK demiş ki:Eyvallah Husnu,
Replay ayarlarim, benim hem yukleme zamanimi - hemde fps degerimi etkiledi. Yukarida bahsettigim seceneklerden bir tanesi, ya two pass, yada filter zaten daha cok replay göruntusunu daha iyi renderlemeye yariyor, surus aniyla pek bir alakasi yok.

Neyse abi artık şu 27" lerim gelsin de denerim yaw lol! lol!
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ara. 19, 2015 6:58 pm

Hayirdir Husnu, 27'leri siparis ettinmi yoksam king
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu C.tesi Ara. 19, 2015 10:33 pm

TTMTK demiş ki:Hayirdir Husnu, 27'leri siparis ettinmi yoksam  king

Abi bendeki monitörlere birden talip çıktı . Bende sipariş verdim 27" leri Smile
Şu an an reisi cumhurun gazabına uğramamak için elimde satabileceğim ne varsa satmaya çalılıyorum .Hatırlarsan birkaç parça diecast vardı . Onları sattım . Salı gün gelir monitörler
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Paz Ara. 20, 2015 12:16 pm

Husnu demiş ki:
TTMTK demiş ki:Hayirdir Husnu, 27'leri siparis ettinmi yoksam  king

Abi bendeki monitörlere birden talip çıktı . Bende sipariş verdim 27" leri Smile
Şu an an reisi cumhurun gazabına uğramamak için elimde satabileceğim ne varsa satmaya çalılıyorum  .Hatırlarsan birkaç parça diecast vardı . Onları sattım . Salı gün gelir monitörler

Costun Husnu,
Yeni Fanatec kokpiti, ardindan OSW, simdiden 3'lu 27" monitörler, yuru be kim tutar seni...hani eminim motion kokpitin eli kulagindadir cheers
Sistemi duzenledikten sonra tekrar birkac resim veya guzel bir video cekersen hayir demeyiz Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Paz Ara. 20, 2015 12:58 pm

Eyvallah abi bu ara açıldık yine sonumuz hayrola . Hatun tepeme çökecek . Elimden birşeyler çıkarmaya çalışınca biraz sakinleşti ama osw yi nasıl anlatacağım bilmiyorum Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Paz Ara. 20, 2015 2:58 pm

OSW sana cok uygun fiyata geldi, ona birsey diyecegini sanmam Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Paz Ara. 20, 2015 3:44 pm

Abi 2 ay içerisinde monitör ve osw . Parçalar beni valla Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Ara. 21, 2015 4:42 pm

Husnu demiş ki:Abi 2 ay içerisinde monitör ve osw . Parçalar beni valla Smile

Sende hafifce bir frenle kendini, motion kokpit alis-verisini gelecek yila birak Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ara. 21, 2015 5:12 pm

TTMTK demiş ki:
Husnu demiş ki:Abi 2 ay içerisinde monitör ve osw . Parçalar beni valla Smile

Sende hafifce bir frenle kendini, motion kokpit alis-verisini gelecek yila birak  Wink

Mantıklı abi . Gelecek yıl onu alırsam sadece evden atar beni Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Salı Ara. 22, 2015 5:48 pm

Sneak peek yapalım Smile

iRacing optimal grafik ayarlari,... 25auihy
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Ara. 23, 2015 10:10 am

Takmışken herşey düzgün olsun diğer stand üzerinde de biraz uğraştım. Açıları ve çerçeveleri düzgüncene oturttum. Son durum bu şekilde
Monitörün VESA bağlantıları olduğu için montajı çok uğraştırmadı. Dediğim gibi daha çok ayarlar ile uğraştım. Monitörün tek kötü yanı çerçeveleri . İçten 60 cm dıştan 64 cm. 2 cm çerçeve mi olur yaw  affraid Orjinal kabloları da nedense gereğinden fazla kısa tutmuşlar. En uçtaki monitörün kablosu kasaya zor yetişti. scratch

Monitör ile beraber mouse a benzer bir parça geliyor. Ayarları bu parça ile yapabiliyorsunuz. Üzerine 3 tane kısa yol tuşu konmuş ve farklı profiller arasında hızlı geçiş yapma imkanı sağlıyor. Ulen en azından multimonitör kullanıcılarına tek cihazdan kontrol imkanı verilseydi. Her monitör ile tek tek uğraşılıyor.

iRacing optimal grafik ayarlari,... Zvq81g

Monitör de göz sağlığı için düşük mavi ışık ve siyah ayarı mevcut. İnce ayarlar yapabiliyorsunuz.

Performans anlamında birşey söyleyemeceğim. AMD nin sürücüleri sağolsun gece beni sinir etti. Altı üstü çerçeve ayarı yapacağım diye canım çıktı. Benim USB monitör multi monitör ayalarını  ilk defa yaparken sıkıntı çıkarıyor. Neden bilmiyorum. USB monitörü devre dışı bıraktığımda düzeliyor. Neyse zor olsa yaptım. iRacing e girmeye vakit kalmadı ama biraz bezel ayarları ile uğraştıysamda nedense istediğim sonucu alamadım. Bu akşam vakit olursa biraz daha uğraşacağım. Birde görüntüye başlangıçta alışamadım. 21,5 tan 27 ye geçiş hızlı oldu. Monitörleri biraz uzağa alabilirim. lol!

Tecrübe edindikçe bilgileri paylaşırım

iRacing optimal grafik ayarlari,... 2ex6kqg
iRacing optimal grafik ayarlari,... V64yhc
iRacing optimal grafik ayarlari,... Rhj0w8

Eski ve yeni karşılaştırma

iRacing optimal grafik ayarlari,... 20kdocw
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Ara. 23, 2015 11:32 am

Iyi gunlerde olsun, bol birincilik dileklerimle kardesim. Köselerin kalinligini ilk okudugumda oha dedim sonra biraz asagiya scrollayip paylastigin resimlere baktigimda bir butun olarak bunun problem teskil etmeyecegini göruyor insan, dinazor buyuklugunde ekranlar yaw Wink

21.5'dan 27'ye gecis, kucuk televizyondan IMAX sinemalarina gecis yapmis gibi olmussundur Twisted Evil

Aksama performans bilgilerini alalim Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Ara. 23, 2015 12:39 pm

Teşekkürler abi. Darısı ve daha iyileri sizlere inşallah.

Bu arada abi dün iracing içerisinden bezel ayarı yaparken replay daki grafik ayalarını en dibe düşürdüm. Oyun grafik ayarlarımı değiştirmedim. Bu şekilde grafikler de ayarlar gibi dibe vurdu Smile Haliyle ring de 150 üstü FPS değerleri aldım.
Akşam imkanım olursa replay ayarları dipteyken normal grafik ayarlarını senin attığın görseldeki seviyeye çekeceğim. Bakalım nasıl değişiklikler olacak.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından erolkoroglu Çarş. Ara. 23, 2015 12:51 pm

Güle güle kullan. Şimdiden ekran kartının yükleneceği yüke acımaya başladım.
Bu monitörler yakın bir zamanda ekran kartı yada bilgisayaaaar diye bağırmaya başlarlar Smile
144hz e bi alışıldı mı bir daha 60hz e tahammül edilmez
erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Ara. 23, 2015 2:46 pm

Erol abi bilgisayarım da çok kötü değil yaw Smile Şimdilik idare eder herhalde

Radeon 7970    3 gb 384 bit ekran kartı
16 gb 2133 mhz ram
Amd FX X8 4 ghz işlemci
SSD

Ama Elegan abi gibi full ayarlar ile 150 fps yardıramıyoruz orası ayrı  Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Ara. 23, 2015 5:13 pm

Bence biraz zayif Husnu, hani en azindan grafikkartini TitanX yapaydin yaw king

Replay ayarlari yuksekte oldumu cok ciddi fps yiyor, sistemin yeterli olabilir, hafizayida yukseltmissin, yukleme zamanlarini dusurmustur bayag...aksama sisteme bir bakarsin, bendeki ayarlarla en kötu 100-120 fps arasi alirsin Nordschleifede.

Bir yandan su 120hz veya 144hz monitörler göze-kulaga hos geliyor ama diger yandan en dusuk fps bu monitörlerde 150 olmazsa o monitörleri almaninda pek bir anlami kalmiyor. Belkide yukarda sakasina yazdigim TitanX 6GB'lik grafikkartina ihtiyacin olabilir, en azindan bilgisayarini zorlamadan hersey Ultrada 200 fps'yi rahat verir Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Ara. 23, 2015 6:02 pm

TTMTK demiş ki:Bence biraz zayif Husnu, hani en azindan grafikkartini TitanX yapaydin yaw  king

Replay ayarlari yuksekte oldumu cok ciddi fps yiyor, sistemin yeterli olabilir, hafizayida yukseltmissin, yukleme zamanlarini dusurmustur bayag...aksama sisteme bir bakarsin, bendeki ayarlarla en kötu 100-120 fps arasi alirsin Nordschleifede.

Bir yandan su 120hz veya 144hz monitörler göze-kulaga hos geliyor ama diger yandan en dusuk fps bu monitörlerde 150 olmazsa o monitörleri almaninda pek bir anlami kalmiyor. Belkide yukarda sakasina yazdigim TitanX 6GB'lik grafikkartina ihtiyacin olabilir, en azindan bilgisayarini zorlamadan hersey Ultrada 200 fps'yi rahat verir   Wink

Haklısın abi. Böyle bir monitörden performans alabilmen için kesinlikle iyi bir sistemin olması gerekiyor. Biraz da ileriki döneme yönelik bir yatırım diyelim. Kendimi biraz toparlayayım ondan sonra sisteme el atacağız.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Ara. 24, 2015 11:50 am

Sistemin 150fps'yi kaldirir, grafik ayarlarini biraz dusurmen fazlasiyla yeterli olacaktir. Reisi Cumhurun ise cok cok anlayisli birisi, sevildigini bil Husnu...daha yeni Kokpit edindin, ustune OSW...simdide 3'lu 27" Very Happy
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Perş. Ara. 24, 2015 12:37 pm

TTMTK demiş ki:Sistemin 150fps'yi kaldirir, grafik ayarlarini biraz dusurmen fazlasiyla yeterli olacaktir. Reisi Cumhurun ise cok cok anlayisli birisi, sevildigini bil Husnu...daha yeni Kokpit edindin, ustune OSW...simdide 3'lu 27"   Very Happy

Abi anlayışlı çünkü anlamıyor Smile Anlasa benim tepeme binecek. Daha OSW den haberi yok. Aslında bahsettim ama basit birşey olarak anlattım diyelim Smile
Abi bu arada kokpiti alalı çok oluyor yaw. Şu V1 ile V2 versiyonu kafa karıştırdı. Ben Fanatec kokpitin V1 versiyonunun hiç edinmedim . Aldığım zaten V2 idi.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Cuma Ara. 25, 2015 9:54 am

Biraz üstten çektim. Bir altındaki de birebir görüş açımdan. Bu arada bezel ayarları için Efkan farklı bir yol bulmuş. Options ekranındayken ctrl+f12 tuşuna bakarak kamera moduna geçiyoruz . Burada da kokpit kamerasına geçerek tüm monitörler tek tek ayarlanabiliyormuş. Bende fırsat bulunca bakacağım

iRacing optimal grafik ayarlari,... 15dl8vt
iRacing optimal grafik ayarlari,... Sm4r2r
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ara. 25, 2015 3:11 pm

Husnu bende kafa-mafa kalmadi yaw, halen sende V1 ve sonrada V2'ye gectin diye devam ediyordum yoluma Very Happy

ctrl+F12'den her ekrana ayri ayri ayar yapildigini bende bilmiyordum. Senin monitörler harika gözukuyor Husnu, 10 numara kardesim, aslinda cok ince bezel ayarlarina ihtiyac yok cunku her aracla bezeller azda olsa birbirinden farkli acilar gösteriyor sonunda...önemli olan genel görunusun gözunu bozmamasi. Paylastigin resimlerde alttaki yani göz hizasinda olanda herhangi bir bezel-mezel sorunu görmuyorum, tabii ki resmin her kösesini incik-cincik etmedim, genel göruntu gayet guzel, tekrar iyi gunlerde olsun Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ara. 28, 2015 9:46 am

Abi bu arada bezel ayarları ile alakalı yaşadığım bir durumdan da bahsedeyelim. İracingle içerisinde yaptığımız bezel ayarlarının bir benzerini windows masaüstünde de yapıyorum. Radeon un ayarlarında böyle bir imkan var. Eski monitörlerim de de bunu yapmıştım. Hatırlarsanız ilk başta iracing de bezel ayarı yapmakta zorlandım. Gerçek monitör ölçülerimi , çerçeve ölçülerini ve monitör açılarını girdiğimde ortaya alakasız birşey çıkıyordu . Bunun nedeni windows masaüstünde de bezel ayarı yapmış olammış . Eğer windows masaüstünde bezel ayarı yapmamış olsaydım iracing e girdiğim bezel ayarları belkide tutacaktı. Belki yaşayan başka birileri olur diye belirtmek istedim.

Bunun haricinde Elegan abinin replay ayarlarının oyuna giriş hızını ve FPS yi etkilediği ile alakalı yorumunu da dikkate alıp denemiştim. Fakat ben büyük bir fark hissetmedim.

Ayrıca Radeon un yeni crimson yazılımında bir çok grafik ayarı var. iRacing forumlarında bununla alakalı bir konu mevcut . Ben birkaç ayar denedim. Fakat ring de yaptığım sürüşlerde birçok grafik hatası ile karışlaşınca kapadım. Sadece forumda özellikle belirtilen Shader Cache seçeneği var . Bu ayarı açan birçok kullanıcı FPS artışı yaşadığını belirtmiş.

Husnu
Husnu

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics