Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STEAM ILE IN HOUSE GAME STREAM

2 posters

STEAM ILE IN HOUSE GAME STREAM Empty STEAM ILE IN HOUSE GAME STREAM

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Ocak 11, 2016 3:05 pm

Selamlar Arkadaşlar,

Hanım haftasonu kardeşi ile buluşunca oğluma bakma işi bana kaldı.
Çocuğun başından ayrılamayacağım için, salonda HTPC olarak kullandığım bilgisayarda vakit geçirmeye ihtiyaç duydum.
Aklıma Steam deki Streaming özelliği geldi. Deneyeyim dedim.

Kablosuz bağlantı ile Iracing de sıkıntı yaşadığım için odamdaki PC yi Powerline adaptörü ile ev ağına bağlıyorum.
The Witcher 3'ü odamdaki bilgisayardan stream ettim. Netice gayet hoşuma gitti. Bir kaç hafif takılma ve atlama dışında 1080P olarak sorunsuz şekilde stream ettim oyunu. Gecikme de son derece düşük, var yok arası, bu tip bir oyunu rahatlıkla oynatacak şekildeydi. Bir Iracing oynamak riskli olur belki ama normal RPG - ADVENTURE - AKSİYON vs. oyunlar için çok başarılı. Görüntü kalitesi bire bir orijinal bilgisayarın ekranındaki kadar keskin olmuyor neticede bir compression var. Birisi Bluray diğeri HD MKV gibi oluyor yani çok dert edecek bir şey yok. Şöyle bir dener, problemlerine canım sıkılır bırakırım diyordum ama hiç öyle olmadı. Bütün akşam problemsiz şekilde gayet güzel vakit geçirdim. Evin çeşitli odalarında oyun keyfi yaşamak isteyen, yada buna bir yerde mecbur kalanlara şiddetle tavsiye ederim.

Tek yapılması gereken her iki bilgisayarda da STEAM'e aynı account ile girmek ve bilgisayarların aynı ağda olduğundan emin olmak.

Assasin_2015
Assasin_2015

STEAM ILE IN HOUSE GAME STREAM Empty Geri: STEAM ILE IN HOUSE GAME STREAM

Mesaj tarafından TTMTK Salı Ocak 12, 2016 6:11 pm

Paylasim 10 numara Tolga, sagolasin. Demek bayag bir gelisme var...bundan birkac yil evel bir mok stream edilemiyordu, hersey kare kare ilerliyordu Very Happy
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Assasin_2015 Çarş. Ocak 13, 2016 8:39 am

Evet sanıyorum bundaki ana sebeplerden bir tanesi sıkıştırma formatlarındaki gelişim. Özellikle video stream ticari olarak mainstream olunca ve çözünürlükler giderek yükselince bu alana ciddi yatırımlar oldu. Bunun nimetini bir şekilde bütün streaming media türevlerinde görüyoruz. Kaldıki ben Powerline üzerinden (ki powerline adaptörlerim en son modellerden de değil) yaptım bunu. Ethernet üzerinden yada yeni powerline adaptörleri ile yapılırsa benim yaşadığım ufak tefek takılmalarda yaşanmaz. (Zaten bu powerline homeplug adaptörleri hızır gibi, her evde bir çift bulunmalı.) Sizin şimdi evde boş yer de doğdu, belki media ve oyun paylaşımı için birşeyler tasarlarsınız.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ocak 15, 2016 7:34 pm

Elektronik ve teknolojiye duskunlugum vardir, o halde powerline sistemi tamamen gözumden kacmis. Paylasim icin tesekkurler. Medya odami kurana kadar birkac ay tutacak, fazla acelem yok, yavas yavas ilerliyorum ama powerline kesinlikle isime yarar, özellikle 2'den fazla plugda kullaniliyor olmasi buyuk avantaj Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

- Similar topics