Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AST MR-1 Sim Pedal

+4
erolkoroglu
TTMTK
Husnu
Volkitolki
8 posters

3 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 Empty Geri: AST MR-1 Sim Pedal

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Şub. 18, 2016 12:33 am

işte yeni fotolar Very Happy
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0889
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0890
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0891
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0892

netimde sıkıntı oldu diğer fotoları yarın yüklemeye çalışıcam Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Şub. 18, 2016 8:31 am

Devamı Very Happy

AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0896
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0897
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0898
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0899
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0900
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_0901
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Husnu Perş. Şub. 18, 2016 8:48 am

Volkan ellerinize sağlık. Gerçekten üst düzel birşey çıkacak inşallah.

Büyük bir ihtimal siz ayarlamışsınızdır ama ben yine de söyleyeyim. Pedala bastığın bölümün alt tarafına ön bölümü yukarı kaldırmak , yüksekliği ayarlamak için birşeyler düşünebilirsiniz. Ayrıca topuk dayamak için de birşeyler düşünürseni daha iyi olur ki genelde bu tarz parçalar aksesuar olarak satıllıyor  Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Şub. 18, 2016 8:53 am

Hüsnü padler ile ayar çekilebilecek ve alt a koyacağımız montaj elemanı y ekseninde haraket edebilecek bi sistem olcak Very Happy altındaki sadece görüntü olsun diye alt tablasını artı aksesuar olarak satıcaz onuda yapıcaz hafta sonu Very Happy
Destek için saol Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Şub. 18, 2016 11:47 am

Paylasimlarin icin tesekkurler Volkan,
Pedallarin harika gözukuyor kardesim. Tam Husnu'nun yazdiklarina +'yi cakacaktim, cevap gelmis bile...yarislarindaki gibi hizlisin mazallah Wink

Pedallarinda devamli dikkatimi ceken ilk nokta bayag robust durmasi...Robustun Turkce tercumesi "Guclu" olarak cikiyor nette ama kastim guctende öte kirilmaz - cok saglam - tas gibi durmasi. Bu robustlukla beraber High-End pedallardaki yuksek cözunurluk ve ince ayarlarinda olmasi...birde buna fiyat avantajinida ekledinmi. MR-1'lerin sim dunyasinda buyuk bir boslugu dolduracagidir.
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından erolkoroglu Perş. Şub. 18, 2016 12:11 pm

Volkan pedal muhteşem bir noktaya doğru gidiyor. ilk prototipteki potanslar sanki toza karşı savunmasız gibiymiş gibi bi izlenim uyandırıyordu bende ama şimdiki resimlerdeki çok daha iyi görünüyor.
Ayrıca potansların bağlı bulunduğu ayarlanabilir kollar sayesinde yanlış görmüyorsam pedal yolu ile pedalın sonuç verisi lineer - parabol arasında ayarlanabilir bir eğri şeklinde kendini gösterebilecek gibi görünüyor. Eğer o kolun  pedal üzerindeki bağlantısı  çizgisel bir kanalda ayarlanabilecek şekilde güncellenir ise bu pedal yolu sonuç verisi grafiği biraz daha şenlenir gibi duruyor. İncelemek lazım. Sonuç olarak potansiyemetrenin kolları bence bu konuda olumlu bir fark yaratıyor.
erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Şub. 18, 2016 1:05 pm

erolkoroglu demiş ki:Volkan pedal muhteşem bir noktaya doğru gidiyor. ilk prototipteki potanslar sanki toza karşı savunmasız gibiymiş gibi bi izlenim uyandırıyordu bende ama şimdiki resimlerdeki çok daha iyi görünüyor.
Ayrıca potansların bağlı bulunduğu ayarlanabilir kollar sayesinde yanlış görmüyorsam pedal yolu ile pedalın sonuç verisi lineer - parabol arasında ayarlanabilir bir eğri şeklinde kendini gösterebilecek gibi görünüyor. Eğer o kolun  pedal üzerindeki bağlantısı  çizgisel bir kanalda ayarlanabilecek şekilde güncellenir ise bu pedal yolu sonuç verisi grafiği biraz daha şenlenir gibi duruyor. İncelemek lazım. Sonuç olarak potansiyemetrenin kolları bence bu konuda olumlu bir fark yaratıyor.

Eyvallah erol abi pot ile bağlantı ekipmanları zaten ayarlanabiliyor aradaki gijonun hareketi ile Very Happy istediğin aralıkta ayar yapabiliosun Very Happy pedal da ekstra hareket yeri açmaya gerek duymadık o yüzden tabi ki testler esnasında bakacağız gerek olup olmadığına. Pot ile arasında istediğimiz her şekli alabiliyor.
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Şub. 18, 2016 1:11 pm

TTMTK demiş ki:Paylasimlarin icin tesekkurler Volkan,
Pedallarin harika gözukuyor kardesim. Tam Husnu'nun yazdiklarina +'yi cakacaktim, cevap gelmis bile...yarislarindaki gibi hizlisin mazallah  Wink  

Pedallarinda devamli dikkatimi ceken ilk nokta bayag robust durmasi...Robustun Turkce tercumesi "Guclu" olarak cikiyor nette ama kastim guctende öte kirilmaz - cok saglam - tas gibi durmasi. Bu robustlukla beraber High-End pedallardaki yuksek cözunurluk ve ince ayarlarinda olmasi...birde buna fiyat avantajinida ekledinmi. MR-1'lerin sim dunyasinda buyuk bir boslugu dolduracagidir.

Eyvallah elegan abi plastikten kaçarak tamamen metale yöneldik metalde paslanmaz seçtik ömürlük olmasından dolayı Very Happy O yüzden kaslı bi yapısı var Very Happy

Arkadaşla karar verik ilk 5 pedal 1050 TL olarak pre-order satışı yapıcaz taksitli mi olur taksitsiz mi olur ona karar vermedik daha ilk 5 tanesi için.
Sonrasında 1200-1300 TL arası bir Fiyatta olucak. Bakalım bitiriyoruz artık işte Very Happy Bide DSD Board gelse tamamlanıcak herşey Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Şub. 18, 2016 1:17 pm

Husnu demiş ki:Volkan ellerinize sağlık. Gerçekten üst düzel birşey çıkacak inşallah.

Büyük bir ihtimal siz ayarlamışsınızdır ama ben yine de söyleyeyim. Pedala bastığın bölümün alt tarafına ön bölümü yukarı kaldırmak , yüksekliği ayarlamak için birşeyler düşünebilirsiniz. Ayrıca topuk dayamak için de birşeyler düşünürseni daha iyi olur ki genelde bu tarz parçalar aksesuar olarak satıllıyor  Smile

Hüsnü sabitleme kitini zaten ayrı satmayı düşünüyorum sigma profilden güzel birşey yapıp ayarlanabilir olarak bir parça yapmayı düşünüyorum. Eklenebilir aksesuarları olacak bizimde. Farklı yay seçenekleri, farklı pedal padleri, sabitleme ekipmanları iki çeşit olcak bi tane sabit bir tane ayarlanabilir.
Volkitolki
Volkitolki

AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 Empty AST MR-1 Sim Pedaldan Yeni Haberler

Mesaj tarafından Volkitolki Salı Mart 08, 2016 11:10 am

Herkese selamlar Very Happy
10 gündür ortalıkta yoktum dayı oldum istanbul bursa git gel derken iç birşeye vakit bulamadım Very Happy
DSD board um sonunda elime ulaştı :d Bu hafta içi artık tamamlama işlerine başlıyoruz.
Loadcell i 50 kg dan 80 kg a çıkardık poliüreten kauçuk u da 80 shore dan 90 shore a çıkardık.
gaz ve debriyajın testleri bitti. Gayet başarılı geçti test aşaması tatmin edici bi haz verdi özellikle gazın uzun yol veya kısa yol arasında ayar yapılabiliyor olması gayet güzel oluyor nascarda yay ı gevşetip maksimum yola alarak virajlarda çok daha stabil giriş çıkışlar yapılabiliyor.
Road klasmanlarındada yayı maksimum gerginliğe alıp pedal yolunuda kısada tutunca cok daha kullanışlı bir hal aldı.
Fren için board u bekliyorduk onunda montajlarına bu akşama başlıyoruz. Gaz frende bir iki ufak dokunuş yapıcam değişmesini düşündüğüm bir iki yer var Very Happy

Gelelim Board u türkiyede çözme işine, ferhat ile zaten tanışmıssınız onunla ve benim bir arakdaşım ile board uda tr de çözmeye çalışıyoruz. Ferhatın katkısı epey büyük yazılım ve board tasarımında onu tamamen özgür bıraktık gayet güzel bir parça ortaya çıkacak gibi duruyor.

Sona doğru yaklaşıyoruz artık Very Happy İlk Prototipimiz tamamen hazır ve nazır bir şekilde olacak en yakın zamanda Very Happy Bir sonraki pedallar için solidte tasarım üzerinde oynamalarada devam ediyoruz işimizi kolaylaştırmak ve fiyat vs performansta en üst seviyede olması için Very Happy

Evet birde head tracking parçalarım elime ulaştı hafta sonu onuda yapmayı düşüyorum. Önce bi kendim test edicem sonrada onu nasıl üretim moduna sokabilirim ona bakıcam Very Happy

Tm-1638 de bu hafta elime geçicek tr ye giriş yapmış. G27 nin simidine farklı bir modum olucak süpriz olsun Very Happy

Bu arada 2.5 ay sonra baba oluyorum mayıs 15 gibi dedi doktor bizide bir heycan sardı Very Happy Odasını falan tasarladım kızımın onunlada ilgilenmeye başladım. Güzel bir süreç Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Mart 08, 2016 11:27 am

Volkan haberler gayet güzel.

Öncelikle Dayı olmuşsun tebrik ederim. Babalık da yakında. Hayatının en özel periyoduna giriyorsun. Allah tamamına erdirsin.

Board işini TR de çözerseniz hakikaten çok güzel olur. Bekliyorum merakla.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Volkitolki Salı Mart 08, 2016 1:08 pm

Assasin_2015 demiş ki:Volkan haberler gayet güzel.

Öncelikle Dayı olmuşsun tebrik ederim. Babalık da yakında. Hayatının en özel periyoduna giriyorsun. Allah tamamına erdirsin.

Board işini TR de çözerseniz hakikaten çok güzel olur. Bekliyorum merakla.

Evet tolga boardun prototip hazır test i yapılacak Very Happy sonrada basımını yapıcaz.

iyi dileklerin için teşekkürler Very Happy

Boardta tr olursa %100 yerli üretim olucak Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Husnu Salı Mart 08, 2016 2:28 pm

Hadi yaw çıksın artık Smile

Güzel bir test günü organize etmek lazım. Benim AKM li OSW , Efkan ın Mige li OSW yanına MR-1 pedal , CST yi de test eder karşılaştırırız Smile

Volkan bu arada sende bizim cemiyete katılmışsın. Allah kolaylık versin diyorum Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Salı Mart 08, 2016 2:59 pm

Hüsnü saolasın teşekkür ederim evet Very Happy gelio hanım efendi bakalım beklemedeyiz.
Test olayını bende öyle düşünüyordum hüsnü Very Happy efkana bi test ettiricem zaten
Gecikmelere bende çok sıkıldım dsd çok geciktirdi bizi Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Mart 08, 2016 3:06 pm

Tedarik zinciri bu anlamda çok önemlidir. Servis kaliteni etkiler.
Birde kendi board unuzu üretmeye başlayınca, hem üretici hem tüketici gözünde daha sükseli bir iş çıkarmış olursunuz. Daha orjinal bir ürün olarak bakılır pedallara.
Hani özellikle biz de ki "Neeeeiii oooolceek biyaaaw, alıvermişler DSD den buğordu, bende yaparım" tarzı çok laf az iş ukalalardan kurtulmuş olursunuz.

En son Assasin_2015 tarafından Salı Mart 08, 2016 4:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Salı Mart 08, 2016 3:38 pm

Forumda board tanıtan arkadaşımız belki size özel bir board imalatına sıcak bakabilir. Bir görüşün isterseniz
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Salı Mart 08, 2016 3:49 pm

Ferhatı diyorsun sen Very Happy onunla çalışıyoruz zaten hüsnü Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Mart 09, 2016 12:00 pm

Volkan,
Bomba haberler birbirini kovaliyor kardesim Wink

Ilk evela Dayi olusuna tebrikler ve surda 2 aya Baba'da olacaksin, tum bunlarin yarattiklari heyecan yetmiyormus gibi birde pedal, pedal boardu, trackiR, G27 simit modlari...yaw kardesim senin alemde gun 48 saattenmi olusuyor, nasil yetisiyorsun her birine, vallaha Bravo! king

Tolga'nin tedarik zinciri konusunda yazdigina 100% katiliyorum. Pedallarin High-End standartlarini yukseltmene sevindim, frenaji 50kilodan 80'e yukseltmen vs. bunlar cok guzel haberler, her turlu ince ayarlari yapabilme imkanlarini sunmaniz 10/10'luk secenek özgurlukleri. Haber ve gelismeleri takip ediyoruz Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Volkitolki Çarş. Mart 09, 2016 2:14 pm

Eyvallah herkese board için elimden geleni yapıyorum işte
prototip bitmek üzere abi onca işe birde havuz sığdırıyorum akşamları Razz haftada 4 gün yaşlanıp gitmeyelim diye Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Volkitolki Çarş. Mart 09, 2016 3:49 pm

Evet yeni bilgiyide paylaşıyorum sizlerlede Seq vites çalışmasınada başlıyoruz. Çizimler bitti sayılır board olayınıda hallettik Very Happy ( ferhat cevher oldu bizim için kadroya alcam böyle giderse Razz)

Şimdi seq vites e ekstradan 2 tuş atamayı düşünüyoruz boş ve geri vites için gt3 araçlarındaki sistem gibi spin attıktan sonra vitesi tektek düşürmekle uğraşmak yerine ne dersiniz ?
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Mart 09, 2016 6:21 pm

Volkitolki demiş ki:Evet yeni bilgiyide paylaşıyorum sizlerlede Seq vites çalışmasınada başlıyoruz. Çizimler bitti sayılır board olayınıda hallettik Very Happy ( ferhat cevher oldu bizim için kadroya alcam böyle giderse Razz)

Şimdi seq vites e ekstradan 2 tuş atamayı düşünüyoruz boş ve geri vites için gt3 araçlarındaki sistem gibi spin attıktan sonra vitesi tektek düşürmekle uğraşmak yerine ne dersiniz ?

OO hadi bakalım . Güzel haber. Tasarım konusunda birşey göster yaw. Merak ettim valla. Geri vites için düşünceniz mantıklı .
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Mart 10, 2016 8:49 am

Buyur hüsnü Very Happy
AST MR-1 Sim Pedal - Sayfa 3 IMG_1405

Mantık olarak güzel bişey ama iracing desteklemiyor o olayı işte Very Happy keşke destekleseydi bir çok racing sim destekliyor Sad

Vites kolunun yüksekliği 22 cm kutu üstünden.
Vites kutusu 10cm X 15cm ebatlarında.
Materyal yine alimunyum paslanmaz karışımı Very Happy
R ve N ledli push button
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Mart 10, 2016 4:44 pm

Vites cok guzel tasarimlanmis, 10/10'luk. iRacing'e geri vites ve bos vites icin mesaj attinmi - ne cevap verdiler?
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Mart 10, 2016 4:46 pm

Daha atmadım abi atıcam müsait olduğumda
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Mart 11, 2016 11:28 am

Tamamdir Volkan,
Eminim olumlu cevap alirsin, tavsiyeni yerine getirecek olurlarsa sezon guncellemesinde eklerler en erken.
TTMTK
TTMTK
Admin

3 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

- Similar topics