Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı

5 posters

BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı Empty BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı

Mesaj tarafından Forevery Perş. Mart 03, 2016 6:00 pm

Merhaba erolkoroglu hocamın daveti üzerine Geldim ürünümün tanıtımını yapmamın Faydalı olacağını söyledi Smile O zaman tanıtım metnimi burada yayınlıyorum.

Yakın zamanda Başladığımız Projemiz şuan Prototipleme aşamasını geçti Bütçe toplamaya başladım Smile
(kaliteyi yükseltmek için daha iyi ekipmanlara ihtiyacım var)

Şuan V1.03 Bitti.

elimizdeki Kartın Özelliklerine geçelim:

Toplam 18 Adet Buton desteğine sahip kartımızın Butonları istenirse PullUp veya PullDown buton veya Normal buton ile kullanılabilir.(PullDown/PullUp Tavsiyemdir)

6 Adet 10bit Analog okuma girişine sahip cihaz 2 Adet Joystick Ve 2 adet Potansiyometre Veya 6 Adet potansiyometre ile konfigüre edilirse Toplam 8 Adet buton hakkımız kalıyor.

(Ekstra ADC kartları sayesinde 24 bit çözünürlüğe varan çözümler var)

Maksimum 3Grup (2 Adet 12 bit 4 Adet 8 bit) 6 Adet Rotary Encoder ile Konfigüre edebilebilen kartın Bu durumda 4 Adet Butonu kalıyor.

Bir adet prototip aşamasından Boyutları Belirlemesi için Çizim bırakayım(v1.02) Smile

Kart tek başına alınıp Kullanıcı istediği Şekilde konfigüre edebilirken Set halinde satışlarımızda mevcut:

Örnek olarak BBX S1.1

2 Adet Rotary Encoder (12 Bit)

2 Adet Potansiyometre

Ve 12 Adet buton ile gelen set Opsiyonel olarak Pleksi Üstüne Monte edilmiş Hazır Set Olarak Veya Sadece Komponentleri alarak Sahip olabilirsiniz

Örnek BBX S2.1

1 Adet Rotary Encoder (12 Bit)

2 Adet Potansiyometre

Ve 14 Adet Buton ile Gelen Set Opsiyonel olarak Pleksi Üstüne Monte edilmiş Hazır Set Olarak Veya Sadece Komponentleri alarak Sahip olabilirsiniz

Loadcell vb Komponentler için Amfi modülü opsiyonel olarak Planlıyorum

Ayrıca Kişiye Özel set imkanım Bulunmaktadır Smile

Cihaz Fiyatı Önümüzdeki Haftalar içinde belli olacak Gelişmeler için takipte kalın

Öneri,Soru Ve benzeri durumlar için fyildiz5858@hotmail.com
Forevery
Forevery

BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı Empty Geri: BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı

Mesaj tarafından Forevery Perş. Mart 03, 2016 6:01 pm

BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı QBJJmj

FOrum düzeni yabancı geldi taslak burada kalsın Smile
Forevery
Forevery

BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı Empty Geri: BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı

Mesaj tarafından erolkoroglu Cuma Mart 04, 2016 8:20 am

Bu güzel girişim ve bilgilendirme için teşekkürler. Ürünün bu tür opsiyonlara açık olması güzel bişey.
İsteyen sadece direksiyonu için alırken isteyen pedal yada uçak simülasyonu için eklentiler ekleyerek kullanımı genişletme şansı elde etmiş olur.
Hele birde sürücü arayüzünde yazılım güncellemeleri ile ek araçlar sunabilirsen (Farklılık yaratabilirsen) dünyadaki pastada yerini alırsın diye umuyorum.

erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Husnu Cuma Mart 04, 2016 9:41 am

Hayırlısı olsun diyelim . Ülkemizdeki simciler için güzel bir gelişme. Bodnardaki gibi boarda özel kolay bağlanabilir switch ler , encoderler olursa bayağı bir cezbedici olacaktır.  Bunun haricinde daha ufak boyutlu boardlar olursa bizler gibi simciler için örneğin direksiyon modları için daha kullanışlı olur diye düşünüyorum. Son olarak benim konudaki matrix boardların bağlantısı konusunda yardımcı olursan sevinirim Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Mart 04, 2016 6:52 pm

Forumumuza hosgeldin, bu cok guzel bir paylasim ve ellerine emegine saglik Forevery.
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Forevery C.tesi Mart 05, 2016 1:26 pm

Hepinize Teşekkür ederim hoşbulduk

Cihazın Direksiyon vb daha az alan kaplaması gereken yerlerde Kullanılacak daha ufak versiyonu var.

Amacım sadece Simulasyon/ oyun için yönelik cihaz değil Kendi serverimde Ek fonksiyonlar içinde kullanmayı düşünüyorum. herhangi bir Görüntü Vb Cihazı Hatta Klavye Mause kullanmadan Serverde Program açmak Ağ durumu Yönetmek Cihaz performans modlarını değiştirmek vs Hepsini Bu cihaz ile yapmayı düşünüyorum Smile

Dediğim gibi her zaman herkesin Görüş ve önerilerini dinlemek isterim
Forevery
Forevery

Mesaj tarafından Forevery C.tesi Mart 05, 2016 2:45 pm

Very Happy Ve karşınızda BBX-001.M şuan komple Bu versiyonu  çıkarmayı düşünüyorum. BBX-001 Daha kolay kullanıma sahip fakat nedense bana bu versiyon daha mantıklı geldi zira Daha basit kullanıma sahip direk kablo ucuna header Ekleyip gereken pine oturtuyoruz.

Hatta Yükseklik fazla gelirse pinleri yatık olarak fiyat farkı olmadan sipariş etme gibi bir olayda var.

BBX-001 %100 Yerli TÜRK Buton Box Yönetim kartı 1vDogD

Bu arada ölçüler gerçek Smile 3.7Cm X 3.05CM Razz
Forevery
Forevery

Mesaj tarafından Assasin_2015 C.tesi Mart 19, 2016 11:03 pm

Beynine sağlık
Assasin_2015
Assasin_2015