Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

+6
EfkanBirkiye
Forevery
Mücahit
erolkoroglu
Volkitolki
Assasin_2015
10 posters

10 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sonraki

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 10 Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından erolkoroglu Cuma Nis. 22, 2016 11:12 am

Sistemin artık stabil olduğunu görmek çok güzel, Güle güle kullan. Darısı isteyen herkesin başına inşallah.
erolkoroglu
erolkoroglu

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 10 Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından enisenell Cuma Nis. 22, 2016 11:33 am

Abi çok iyi sürüyorsun helal olsun valla sistemde çok iyi duruyor adına üzülüyorum fazla zaman ayıramadığın için Sad genede tabii Aile herşeyden önce gelir
enisenell
enisenell

Mesaj tarafından Husnu Cuma Nis. 22, 2016 12:07 pm

erolkoroglu demiş ki:Sistemin artık stabil olduğunu görmek çok güzel, Güle güle kullan. Darısı isteyen herkesin başına inşallah.

Eyvallah abi. Valla bende rahatladım artık Smile Allah sizlere Bodnar nasib etsin diyeyim mübarek Cuma günü Smile

enisenell demiş ki:Abi çok iyi sürüyorsun helal olsun valla sistemde çok iyi duruyor adına üzülüyorum fazla zaman ayıramadığın için Sad genede tabii Aile herşeyden önce gelir

Sağolasın kardeşim. Hayat böyle dönem dönem öncelikler değişiyor.  Vakti gelince hepsinin acısını çıkarırız .

Hatta geçen gün eşimle şöyle bir muhabbetimiz oldu . Nişanlıyken çoğumuzun yaptığı gece geç saatlere kadar telefon görüşmelerimiz olurdu. O zamanlar elimde  xbox360 ve ps3 vardı. Gece tam Elegan abilerle kapıştığımız zaman hatun arardı. Bende bir yandan yarışıyorum bir yandan telefondayım. Bana birşey soruyor geç cevap veriyorum haliyle yarışa odaklanmışız. Ben çaktırmadan esnemeye başlıyorum. Sonra mevzu uzamadan kapatıyoruz.  Bu durumu 6 sene sonra itiraf edince bizimki beni kovalamaya başladı Smile Korkuyorum sistemi bir gün parçalayacak diye.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Cuma Nis. 22, 2016 1:46 pm

En büyük problem kesinlikle vakit. Cuma gecesi başına oturup, pazar gecesi kalktığım uzuuuuun forza seanslarını nasılda özlüyorum Smile
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Mücahit Paz Nis. 24, 2016 5:34 pm

Hüsnü selamlar ve tekrar hayırlı olsun sorunsuz bir şekilde osw yi kullanabilmeniz adına. Senden bir ricam var. Oyunun ve ortamdaki diğer şeylerin sesini kapatarak yani tamamen sessiz bir ortam da yarışıp kaydettiğin ses cihazınıda Servo motor un yanına koyup o şekilde yarışır misin veya hızlı bir sekilde test sürüşü yapar mısın. Test ederken de hatta bazı zamanlarda sert frenler ile ani duruş ve yoldan çıkmalar gerçekleştirir misin. Bunları rica etmemesi neden akm motor un sessizliğini öğrenmek istemem. Çünkü ben Fanatec CSW v2 kullanırken anı frenlerde veya yoldan çıktıktan sonraki kum pişt üzerindeki ffb tepkileri ile karşılaştığım durumlarda çekilmez bir hal alıyordu. Yani ffb tepkisi sanki çekiçle birşeye vururcasina tepki gösterip ses çıkartıyor Du gerçekçi değildi ve hatta sinir bozucuydu. Bu da beni ve komşuları cidden rahatsız ediyordu. Satmamin en büyük sorumlusu da o zaten. Bu konuda yardımcı olursan sevinirim
Mücahit
Mücahit

Mesaj tarafından Husnu Paz Nis. 24, 2016 7:32 pm

Mücahit ilk fırsatta senin için video çekmeye çalışırım. Fakat son koyduğum lotus49 ile ringteki sürüşümde bir çok şeyi görebilirsin . Yani şunu söyleyebilirim ki servo da gram ses yok . Yol dışına çıktığında çıkan ses şase üzerindeki gıcırtı sesleri olur . Bir de
Sert bir çarpma olursa direksiyon küt diye bir yöne döner burada ses çıkabilir ama fanatec in komşuları rahatsız edecek kadar ses çıkaracağını zannetmiyorum . Senin komşular bayağı kıl herhalde.

Bu arada osw de eski sistemlerde görmediğim bir durum var . Eski setlerde araçtan araca ffb ayarı değiştirmeye gerek kalmazdı . Olsa bike çok nadirdi. Osw de ise her araca farklı güç ayarı yapmanız gerekiyor Z mesela mercedes gt3 te 25 nm kullanırken lotus49
Da bu değeri arttırmak zorumda kaldım . audi gt3 ve formularenault kullandım onlarda da farklı sonuçlar çıktı
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Mayıs 03, 2016 9:23 am

OSW alternatifleri artmaya devam ediyor arkadaşlar.

Reimer -Motorsports yeni OSW V2 kitlerini satışa sundu.
Yeni serilerde LENZE motorlu opisyonlar sunulmaya başlandı.
LENZE nin kalite olarak Kollmorgen lere yakın olduğunu belirtmek lazım.
Kasanın da değiştiğini ve daha derli toplu bir hale geldiğini görüyoruz.

Anahtar teslim çözümlerde:

10Nm lik en uyfun fiyatlı LENZE set 1.800€ civarında. Bu fiyattan avrupa vergileri düşülüp, sonra kargo ve ithalat vergileri eklenecek.
Modeller Lenze için 10Nm, 15Nm, 20Nm, 29Nm olarak sunuluyor. En pahalı model 2.500€ civarlarında.

Kollmorgen için 10Nm 15Nm 25Nm 30Nm 35Nm lik modeller sunuluyor.
Kollmorgenli setlerin fiyatları da 1.950€ ile 3.000€ aralığında değişiyor.

Motor olmadan sadece V2 sürücü setini isteyenler için 1.300€ civarı bir fiyatlandırma yapılmış.

Sadece Servo motor isteyenler için Lenze ler 1.200€ ile 1.400€ aralığında.
Kollmorgen ler için ise fiyatlar 1.400€ ile 1.900€ aralığında.

Setlerin kalitesi ortada ancak bana soracak olursanız, komple set almıyorsanız, sadece Motor veya sadece Sürücü setini almak için fiyatların biraz kabarık olduğunu söylemek lazım...
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Salı Mayıs 03, 2016 11:23 am

Kollmorgen in TR fiyatı

Servo                           760 € + KDV
Kablo    Comcoder           120 € + KDV
Kablo    Motor                 106 € + KDV

Toplam                      986 € + KDV

Fiyatları sağlam şişirmiş . Millet paket alıp , cihazları ayrı ayrı almasın diye herhande paket hariç fiyatları yüksek yazmış. Ayrıca QR , servo direksiyon bağlantısı için adaptör de yok.  Herhalde kasa içeriğinde bir fark olmayacak.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Mayıs 03, 2016 11:35 am

MiGE candır diyorum Smile

O nasıl bir kablo fiyatı ya bu arada?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Salı Mayıs 03, 2016 1:18 pm

Belki aramızda servo buradan tedarik edip kasayı reimere sipariş vermek isteyenler olabilir. Kablo uçlarına dikkat etsinler. Gerekirse dennis le konu ile alakalı yazışsınlar ki benimle aynı sorunu yaşamasınlar.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Mayıs 04, 2016 9:44 am

Evett arkadaşlar biraz daha gelişmelerden bahsedeyim .

Şimdi servo ısısı ile alakalı bir sıkıntı yaşıyorum . Cihaz sanki gereğinden fazla ısınıyor . Efkanla görüştük o ılık olduğunu söyledi. Ama benim servodaki deneyimleri şu şekilde oldu

MMos üzerinden max tork %50 de iracin üzeri ise %20-30 gibi araçtan araca değişiyor. Videolarda izlediğiniz sürüşte ayarlar bu şekilde.  Bu durumda ısınma normal gibi referans alabileceğim birşey olmadığı için birşey diyemiyorum Efkanın servo ılıkmış . Benimki sanki ılıktan biraz daha sıcak

Daha sonra acaba MMos tan max torku %100 yapalım dedik ki genelde çoğu kişi bu şekilde kullanıyor. İracing üzeri de düşürelim dedik bakalım sıcaklıkta bir fark olacak mı diye . Fakat bu sefer neredeyse el değmeyecek derecede ısındı.Bu arada Max torku %100 yapınca direksiyon çok sert oldu. Pek gerçekçi bulmadım %60 lara çektim.

Fakat tepkilerde herhangi bir sıkıntı yok.

Dennis le konuşup bilgi almaya çalışacağız.

En son Husnu tarafından Çarş. Mayıs 04, 2016 10:16 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Mayıs 04, 2016 10:15 am

Dennis ten cevap gelmiş. Isınması normal diyor. İlginç gerçekten.

Yeni setlerde büyük bir ihtimal emi sorunlarını azaltmak adına filtre kullanmış. Sürücü zaten argon. Elektronikte de ufak değişiklikler varmış.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Mayıs 04, 2016 11:55 am

Bu video ellerinden öper Husnu  king

Bak sevildigini iyi bil, sana G27'yi layik görmuyorum Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Mayıs 04, 2016 11:59 am

Bu arada uzun sure kullanimda hafif ilik olmasi bence okey fakat bahsettigin iliktan daha sicak olmasi iyiye alamet degil, özellikle bazi ayar degisikliklerinde ellenilmeyecek kadar isiniyorsa baglantinin bir yerinde bir yanlislik var derim. Elektrik baglantilarini gözden gecirdnmi? Herhangi bir aksamlik yok kablolarda degilmi?
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Mayıs 04, 2016 12:35 pm

TTMTK demiş ki:Bu arada uzun sure kullanimda hafif ilik olmasi bence okey fakat bahsettigin iliktan daha sicak olmasi iyiye alamet degil, özellikle bazi ayar degisikliklerinde ellenilmeyecek kadar isiniyorsa baglantinin bir yerinde bir yanlislik var derim. Elektrik baglantilarini gözden gecirdnmi? Herhangi bir aksamlik yok kablolarda degilmi?

Abi valla yakında araba sürerken servo üstünde omlet yaparsam şaşırma Smile   Kablo bağlantılarında bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum abi
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Çarş. Mayıs 04, 2016 1:57 pm

Hüsnü senin Servo motorda bir sıkıntı olmasın? Garantisi falan varmıydı?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Mayıs 04, 2016 2:18 pm

Var tabiki . Olmazsa aldığım yere bir sorayım. Ama dediğim gibi dennis ısınmasının normal olduğu söyledi.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Mayıs 04, 2016 2:33 pm

Biraz önce servoyu aldığım firmanın teknik personeli ile görüştüm. Dış yüzey 80-90 dereceye kadar çıkabilir diyor ama benimki o kadar değil yaw . Sürücü üzerinden bakın dedi sensörler vardır uyarı verirmiş . Akşam bir kontrol edeceğim
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Çarş. Mayıs 04, 2016 2:51 pm

80-90 derece mi? Oy oy oy. İnsan elini yakar vallahi.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından enisenell Çarş. Mayıs 04, 2016 4:23 pm

80-90 dereceyse bi mangal partisi verelim abi senin servonun üstünde Very Happy
enisenell
enisenell

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Mayıs 04, 2016 6:45 pm

enisenell demiş ki:80-90 dereceyse bi mangal partisi verelim abi senin servonun üstünde Very Happy
+1

Mangal-style OSW'nin Bodnar uzerine gayet guzel bir avantaji varmisda haberim yokmus yaw king
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından enisenell Çarş. Mayıs 04, 2016 7:39 pm

Elegan abi bak eşini kandırma yöntemi buldum çok teknolojik bir mangal çıkmış de hem araba sürüyon hem mangal yapıyon acayip birşey de Very Happy sistemide kurarsın mutfağa oh mis Very Happy
enisenell
enisenell

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Mayıs 05, 2016 4:01 pm

Buna kanmaz Enis, nerdeeee...daha advanced bir yalan sart ama ney scratch santa
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Assasin_2015 Perş. Mayıs 05, 2016 5:26 pm

Valla bence en güzel yalan BODNAR alana tatil hediye ediyolarmış deyip 1 hafta Türkiye de tatile getir sen eşini abi. Kadınların da hayır diyemeyeceği şeyler var yaww.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Perş. Mayıs 05, 2016 5:31 pm

Abi bir bodnar parası daha gider ama güzel bir yüzük al eşine o zaman izin verir Smile
Husnu
Husnu

10 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sonraki

- Similar topics