Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paddle Shifter

5 posters

Paddle Shifter  Empty Paddle Shifter

Mesaj tarafından EfkanBirkiye Ptsi Mart 21, 2016 12:51 pm

Herkese merhaba,

Epeydir birşeyler tasarlayıp üretmeye çalışıyorum ama bir şekilde hep yarım kalıyordu. Sonunda birşeyler çizip ortaya çıkarmayı başardık Very Happy

Öncelikle tabi ki 3 boyutlu ortamda çizimi yaptım.

Paddle Shifter  1vGoAj

Sonrasında ise Volkan abinin ve GÜlhan abinin yardımlarıyla fiziksel modeli oluşturduk.

Paddle Shifter  2cls34

Küçük bir video

Bu model prototip sayılabilir. Paslanmaz çelikten yapıldı ancak beklediğimden hafif oldu. Switch'leri de takıp test etmeye başlayacağım. Tasarımda ufak tefek değişiklikler yapılabilir. Talep olursa yapıp satabilirim de. İsteğe göre tasarım değişiklikleri, malzeme değişiklikleri vs yapabilirim.
EfkanBirkiye
EfkanBirkiye

Paddle Shifter  Empty Geri: Paddle Shifter

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Mart 21, 2016 1:22 pm

10 numara calisma olmus Efkan. Bunun satisini iRacingde yapabilirsiniz diye dusunuyorum...This Is Das High-End Paddle Shifters FTW  Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Mart 21, 2016 3:18 pm

Kardeşim ellerine sağlık. Tasarım konusunda farklı şeyler denedik. Ama bu güzel oldu valla. Testlere  başla bakalım. Ama bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Biraz makyajla en babalarına kafa tutacaktır. Hayırlı satışlar diyelim şimdiden .  Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Mart 21, 2016 4:51 pm

Şöyle OSW lerde kullanılacak şekilde, Fanatec Wheel Hub gibi hem button box hemde paddle shifter olarak kullanacağımız birşeyler yapsanız ya arkadaşlar. Ele güne gitmesin, kendi içimizde dönsün para.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından EfkanBirkiye Ptsi Mart 21, 2016 10:05 pm

Elegan abi dediğin de olacak bir gün Smile

Hüsnü abi, bu tasarımlarım konusunda sana teşekkürü borç bilirim. Her yaptığım şeyi ilk sana yolluyorum fikrini alıyorum, sen de sabırla ilgileniyorsun Smile

Wheel Hub tarzı birşey yapmak için aslında bence en kritik parça paddle shifter. Bu yapıldıktan sonra gerisi kolay gibi geliyor bana.

Aslında bir plate de kestirdim hehehe onu da paylaşayım Very Happy

Paddle Shifter  D2yz6O

Paddle Shifter  M6JO7R

Arkasına bi de kapak yapınca olay biter.

Tasarım hedeflerim arasında bir de QR tasarımı var. Geçen hafta beni işten çıkardılar o yüzden ben de bu işlere daha fazla kafa yormaya başladım Very Happy Stay tuned Very Happy
EfkanBirkiye
EfkanBirkiye

Mesaj tarafından Volkitolki Salı Mart 22, 2016 8:45 am

Efkan mıknatısları çift kat yapmışın bi sonrakilerde 15 lik delik yapıp daha büyük bi mıknatıs kullanmak daha ii olucak Very Happy
Efkan deseydin ya olm kutulu box ıda ayarlardık çizimi yollaman yeterdi Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Salı Mart 22, 2016 6:55 pm

Isinden olmana cok uzuldum Efkan ama her iste bir hayir vardir, buna inaniyorum. Bos durmuyorsun, haydi hayirlisiyla kardesim...belkide Das Paddle Shifter Kingin +'in dogusunu izliyoruz Cool

Resim olarak paylastigin plate modeli cok guzel, tabii ki bu iskelet hali ama temeli saglam.
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com