Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fanatec Rennsport Kokpit V2

+2
TTMTK
Husnu
6 posters

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Empty Fanatec Rennsport Kokpit V2

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ekim 19, 2015 12:25 pm

Forumu şenlendirelim yaw.   Smile

Donanımlarımız bölümünde Fanatec kokpite geçene kadar ki süreci paylaşmıştım. Biraz detaylandırayım dedim.

Fanatec Rennsport Kokpit Türkiye de üretiliyor arkadaşlar bunu söyleyeyim. Fanatec Türkiye distribütörü olan griffon makine ( firma ismi değişmiş ) bir süre Fanatec ürünleri sattıktan sonra ticareti bir üst noktaya taşıyarak Fanatec kokpitleri üretmeye başladı. Detaylara gelirsek.

Kokpit bu şekilde sağlam bir ambalaj ile geliyor . Aslında şase alüminyum malzemeden ve hafif . Fakat ambalajı kokpitten daha ağır Smile

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps819e455b

Hızlı bir şekilde paketi açtıktan sonra montaj öncesi parçaların genel görünümü. Şasenin ana ayaklarını oluşturan ızgaralı ( sağdaki ve soldaki ızgaralı 2 büyük ayak ) parçalar , ilk versiyonda 2,3 parçadan oluşuyordu. Fakat V2 de bunu tek parça haline getirmişler. İlk versiyonda ızgaraları bile siz takıyordunuz. V2 de bu ayaklar ızgaralı ve montajlı halde geliyor. Ambalajın büyük olmasının en büyük sebebi bu. Tabiki bu durum montaj esnasında çok büyük kolaylık sağlıyor .

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps91bf8e09

Yavaş yavaş montaja başlıyoruz. İlk önce koltuk sehpası , hemen ardından direksiyonun ayarlandığı bölüm ve pedal sehpası takıyoruz . Bu parçaları birleştirdiğinizde şase ana hatları ile yere oturmuş oluyor. Sistem piyasadaki ( high end sistemler hariç ) tüm direksiyon setleri için uyumlu ve montaj yerleri hazır. Aynı durum pedal bölümü için de geçerli. Benim pedallarım farklı olduğu için montajını yaparken biraz uğraştım.

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps48a4c018
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps673b5c29
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps56509931
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps96783a72

Direksiyonu taktığınız bölümün yükseklik ve derinlik ayarı mevcut. Aynı ayarlar pedal bölümünde de var . Vitesi takmak için de ayrı parça var ve yükseklik ayarı yapabiliyorsunuz.  

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps8c022a20
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps69cb4bf5

Beni en çok uğraştıran şey koltuk oldu. Kendi koltuğunun montaj yerleri hazır. Fakat farklı bir koltuk kullandığınızda delikleri kendiniz açmanız gerekiyor. Neyseki biraz dikkat ederek rahat bir şekilde delikleri açabiliyorsunuz . Koltuk sehpasının da 3-4 farklı yükseklikte ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca koltuğu ön kısmını arkaya göre daha yüksekte ayarlayıp GT ve F1 arası oturma pozisyonu elde edebiliyorsunuz .

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps2dfd1992
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zpsf323151b

Monitör standı da çok iyi tasarlanmış. 27" büyüklüğe kadar başka bir parça kullanımı olmadan montaj yapabiliyorsunuz. 30" kullanmak için ise VESA aparatlarından kullanmanız lazım. Fakat daha üstü bir uygulamada bu stand pek sağlıklı olmayacaktır.  Kullandığınız monitörün büyüklüğüne göre sağ ve soldaki monitörlerin açı ayarlama seviyeleri biraz değişiyor. Yani büyük monitörler kullanıyorsanız sağ ve soldaki monitörlerin açısı biraz daha artıyor.

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zpsd57b5531

Ara adaptörler birçok farklı ayara imkan veriyor

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps0d4b35ff.jpg
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps7b37e865

Monitör standı da takıldıktan sonra genel görünümü. Monitör standı olmasa bile geniş bir alana ihtiyacınız var. Monitör standı ile beraber bayağı yer kaplıyor.

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zpsda403b20

Benim görüş pozisyonuma yakın bir görüntü

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps369f54f2
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zpsee8f771a
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps2aded77a

Buttkicker için normalde özel bir parça yok. Fakat bauhous gibi yerlerde mobilya ayakları için satılan ürünler işinizi görüyor. Koltuğun tam altına uygulama yaptım

Fanatec Rennsport Kokpit V2 IMG_2023_zps1a7d849e

Kablo kirliliği ortadan kalktıktan sonra genel görünüm bu şekilde. Tüm parçalar oturduktan sonra şase gerçekten sağlam ve sizi rahatsız edecek bir durum yok. Sadece pedal sehpası biraz daha sağlam olabilirdi .

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zpsc0ee1277
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zps661293eb
Fanatec Rennsport Kokpit V2 Null_zpsa14c8014
Husnu
Husnu

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Empty Geri: Fanatec Rennsport Kokpit V2

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Ekim 19, 2015 8:37 pm

Iyi gunlerde olsun Husnu, 10 numara paylasim kardesim, ellerine-emegine saglik.
V1 bile göruntu olarak cok guzeldi, V2'de yazdiklarindan herseyi daha bir basitlestirmisler, 3'lu monitör desteginin tasarimi gercekten cok guzel. Pedal sehpasi daha saglam olabilirdi diye yazmissin, demirden degilmi sehpasi, sende High-end CST var, guclu basinclari kaldirmiyormu...oynamami var?
Vites kolunun takildigi alet, o daha yuksek veya daha asagi dogru montelenebiliyormu ve saglamligi nasil, oynama varmi vites degistirirken?
Direksyonu taktigin yer ne kadar saglam, servo motoru kaldirirmi...OSW/Bodnar?

Kucuk bir soru daha, koltugun saginda el frenini takma yeri mevcutmu? Biliyorsun Fanatec el frenide satiyor,

Tekrar iyi gunlerde olsun, bir dahakine Bodnar surprizi bekliyoruz senden  Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Emre Turan Ptsi Ekim 19, 2015 10:46 pm

Hüsnü hayırlı uğurlu olsun kardeşim, güle güle kullan inşallah..eskisini ne yapacaksın?? Smile
Emre Turan

Mesaj tarafından Guest Salı Ekim 20, 2015 1:54 am

İyi Günlerde kullan Hüsnü müthiş gözüküyor
Ah haberim olaydı Very Happy:D
Guest
Misafir

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Ekim 20, 2015 8:37 am

Valla ben Hüsnü bey den motion cocpit bekliyordum Laughing

Hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Griffon direkt satış yapıyormu? Yoksa Fanatec üzerinden mi almak gerekiyor?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Salı Ekim 20, 2015 9:11 am

TTMTK demiş ki:Iyi gunlerde olsun Husnu, 10 numara paylasim kardesim, ellerine-emegine saglik.
V1 bile göruntu olarak cok guzeldi, V2'de yazdiklarindan herseyi daha bir basitlestirmisler, 3'lu monitör desteginin tasarimi gercekten cok guzel. Pedal sehpasi daha saglam olabilirdi diye yazmissin, demirden degilmi sehpasi, sende High-end CST var, guclu basinclari kaldirmiyormu...oynamami var?
Vites kolunun takildigi alet, o daha yuksek veya daha asagi dogru montelenebiliyormu ve saglamligi nasil, oynama varmi vites degistirirken?
Direksyonu taktigin yer ne kadar saglam, servo motoru kaldirirmi...OSW/Bodnar?

Kucuk bir soru daha, koltugun saginda el frenini takma yeri mevcutmu? Biliyorsun Fanatec el frenide satiyor,

Tekrar iyi gunlerde olsun, bir dahakine Bodnar surprizi bekliyoruz senden  Wink

Eyvallah abi. Pedal sehpası yine alüminyumdan ama daha kalın bir malzemeden yapılmış. Standart setler için sıkıntı yaratmaz. Fakat high end setlerin eziyetine ne kadar katlanır bilmiyorum. Çok hafif bir esneme haricinde bir sıkıntı yok.  Ufak bir mod ile çözülebilir .

Vites bağlantı aparatının yüksekliği ayarlanıyor ve sağlam . Herhangi bir oynama yok . Piyasadaki bütün vitesler ile düzgün çalışır. Fanatec CSS ile de uyumlu

El freni takılabiliyor .

Direksiyon takılan bölümde sağlam. Servo da sıkıntı yaratmayacaktır

Bu arada kokpit üzerindeki opisyonel parçaları belirteyim

Monitör standı , tekli ve 3 lü için
Vites bağlantı aparatı
Ses sistemi için hoparlör bağlantıları
Koltuk

Emre Turan demiş ki:Hüsnü hayırlı uğurlu olsun kardeşim, güle güle kullan inşallah..eskisini ne yapacaksın?? Smile

BuyukRAKI demiş ki:İyi Günlerde kullan Hüsnü müthiş gözüküyor
Ah haberim olaydı Very Happy:D

Teşekkürler arkadaşlar . Eskisi derken dün akşam ki muhabbetlerden anladığım kadarı ile yanlış bir anlaşılma olmuş. Bende daha önce bu vardı

Fanatec Rennsport Kokpit V2 Fotograf1_zpsc302a86b

Assasin_2015 demiş ki:Valla ben Hüsnü bey den motion cocpit bekliyordum Laughing

Hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Griffon direkt satış yapıyormu? Yoksa Fanatec üzerinden mi almak gerekiyor?

Griffon direk satış yapımıyor diyelim Smile . Eğer almayı düşünen varsa görüşürüz  . Fanatec te şu an koltuksuz, monitör standsız ve diğer aksesuarlar olmadan 999 € gözüküyor. Muhabbeti geçtiğine göre güncel bir fiyat sorayım bakalım ne diyecekler .
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Emre Turan Salı Ekim 20, 2015 9:36 am

Valla Elegan abi bizi trolledi o zaman ve yanlış yönlendirdi Smile Smile Smile çok ayıp çok...
Emre Turan

Mesaj tarafından erolkoroglu Salı Ekim 20, 2015 10:08 am

Hayırlı uğurlu olsun. Sayenizde simülasyon yarışçılığı donanım hedeflerimiz gittikçe büyüyor. Çok iyi de oluyor Smile
Emeğinize, öncülüğünüze sağlık.
erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Husnu Salı Ekim 20, 2015 1:20 pm

erolkoroglu demiş ki:Hayırlı uğurlu olsun. Sayenizde simülasyon yarışçılığı donanım hedeflerimiz gittikçe büyüyor. Çok iyi de oluyor Smile
Emeğinize, öncülüğünüze sağlık.

Abi hep beraber hem eğleniyoruz , hem de donanımsal ve sürüş kabiliyeti olarakta gelişiyoruz. Tüm ekibin emeğine sağlık cheers cheers
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Salı Ekim 20, 2015 4:06 pm

Emre Turan demiş ki:Valla Elegan abi bizi trolledi o zaman ve yanlış yönlendirdi Smile Smile Smile çok ayıp çok...

Tum suc benim, ben cidden Husnu'nun Fanatec v1 kullandigini saniyordum, anlasilan bunaklik bende biraz erken turemis kusuruma bakmayin Embarassed
Husnu, sistemin muhtesem kardesim, ilerde motion kokpit almama gibi bir durumum olursa sabit kokpit tercihim 80/20 ile Fanatec v2 arasinda olacak gibi,
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Mehmet Ali Salı Ekim 20, 2015 4:13 pm

Hayirli olsun , güle güle kullan:-)
Mehmet Ali

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Ekim 21, 2015 9:09 am

Arkadaşlar Fanatec Türkiye den Alper bey ile görüştüm. Net bir fiyat söylemedi ama kokpit ellerinde mevcutmuş. İlgili arkadaşlar mail atarak bilgi alabilirler

info@hepisterdim.com

Bu arada kendileri SimRacingExpo yu ziyaret etmişler. Bende bir yerlerde okumuştum. Bilenleriniz illaki vardır. Fanatec direct drive setin testlerini yapıyormuş. 2016 da gösterilebilirmiş.

Yine bir bilgi vereyim. Almak isteyenler varsa CSR setler stoklarda mevcut.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Ekim 21, 2015 4:14 pm

Alper'e selam söyle cok uzak kaldi iRacingden Wink

Fanatec'in DD direksyon uzerinde calistigini biliyordum ama 2016 gibi yakin zamanda tanitacagini sanmiyordum, bu...azda olsa CSW'lerin satislarini baltalar eger iyi ve SAGLAM birsey cikartirlarsa...cunku Fanatec'in gecmisine baktigimizda devamli sacma sapan yerlerde kestirmeden gidilerek cikardiklari bircok urunu yuzlerine-gözlerine bulastirmislardir.
Yanilmiyorsam cikaracaklari servomotorlu DD direksyonu simdiye kadar cikmis tum simitlerle uyumlu olacak, bence gayet iyi bir artı.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Cuma Mayıs 20, 2016 12:58 pm

Dbox güzel oturmuş . Bu adamda daha önce pagnian vardı. Şimd buna dönmüş. İyi de olmuş

https://www.youtube.com/watch?v=K7gF8QupqTU

Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Mayıs 21, 2016 6:55 pm

10 numara olmus Husnu ama dikkat ettiysen D-Box'lar 6'lik olanlar yani 2'ci ellerini 20 000$'a bulursan cok sanslisin Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Mayıs 23, 2016 9:14 am

D-Box pahalı abi maalesef. Motion olınacaksa benim için simxperience alınabilir seviyelerde üstü zor
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Mayıs 23, 2016 11:35 am

Ben bulursan yazdimda lafim ortayaydi yani sahsen sana degil, bununla beraber bunlarin hepsi teknoloji...zamanla hepsi ucuzlayacak.

Mesela Murat beyin D-Box sistemi 1.5'luklar, benim ilerde satin almak istedigim ise D-Box 3'lukler...para olsa 6'liklar kacmaz ama onlar cok pahali gercekten. Yukaridaki arkadasta mazallah 6'liklar var, yaris oyunlari haric özellikle ucus oyunlarinda cok daha yuksek/dusuk egilimler yasatir, kisacasi yemede yaninda yat Very Happy

Saglik, sihhat ve iyi bir karma ile tum istediklerimize kavusacagimiza eminim Cool
TTMTK
TTMTK
Admin

- Similar topics