Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Herkeze İyi Yıllar (Tavsiye)

3 posters

Herkeze İyi Yıllar (Tavsiye) Empty Herkeze İyi Yıllar (Tavsiye)

Mesaj tarafından luskan Perş. Ara. 31, 2015 4:18 pm

Başlıkta belirttiğim gibi herkese iyi yıllar Smile

Kafamda birkaç soru var onlar hakkında fikir almak için konu açtım gereksiz görülürse rahatlıkla silinebilir, taşınabilir.

1. Sorum: Mevcut G27 setimin yetersiz kaldığını düşünmekteyim. Bu set ile Fanatec ClubSport Pedals V3 pedal setini kullanabilirmiyim?
2. Sorum: Iracing'i bildiğiniz dizüstü bilgisayarda oynuyorum. Evde fazla kullanılmayan 32 inç Samsung televizyona geçsem mahtıklı olurmu? Monitör mü alayım?
3. Sorum: Yer sıkıntısı çıkarmadan playset almak/yapmak istiyorum fakat almak şuan için mantıksız gibi geliyor. Güzel bir plan temin edebilirsem daha ucuza daha çok istediğim kafama yatar birşey yapabilirim diye düşünüyorum haksızmıyım?

Kısaca sorularımdaki sıralamada önceliğim nasıl olmalı?

Cevaplar için teşekkürler.

luskan
luskan

Herkeze İyi Yıllar (Tavsiye) Empty Geri: Herkeze İyi Yıllar (Tavsiye)

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Ara. 31, 2015 5:26 pm

Seninde yeni yilin kutlu olsun,

1.- iRacing ve bircok yeni yaris oyunlari icin sorun yasamazsin. Pedali USB girisinden taktiginda iRacing pedalinida tanir.

2.- Sahsi görusurum, artik son zamanlarda cikan televizyonlar basbayag monitörlerle kapisabilecek ayardalar. Tabii ki tepkime sureleri monitöre göre daha yuksek olur ama bundan herkez rahatsiz olmaz, aynisi 60hz ile 120/144hz farki icinde gecerli. Yapabilecegin en guzeli 32" televizyonunda bir denemen, eger herhangi bir rahatsizlik yasamiyorsan ne guzel,...kalkip ayriyetten bir monitlr almana gerek kalmaz Wink

3.- Haklisin, bu konuda internet sagolsun her turlu guzel bilgilerle dolu. Sonucta kokpitin hem daha ucuza, hemde tam senin istedigin sekilde olur, simdiden iyi gunlerde olsun Wink

Öncelik konusunda, ilk evela rahatligina önem ver derim. Eger yaris/surus seanslarinda rahat oturamadigin icin sirtin/belin/kollarin/omuzun vs. agriyorsa ona giris sonra pedal derim ve en son 32" veya monitör. Eger monitör/tv'yi 3'lu kurmayi dusunuyorsan o zaman o pedaldan önce gelir ama tek tabanca takilacaksan pedal öncelik tasir bence.
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Herkeze İyi Yıllar (Tavsiye) Empty Geri: Herkeze İyi Yıllar (Tavsiye)

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Ocak 05, 2016 8:53 pm

kokpit konusunda metal profil yöntemi çok cazip.
Assasin_2015
Assasin_2015