Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YARIS DONANIMLARIMIZ,

+19
luskan
intruder600
erolkoroglu
Emir A.
mydo1903
mrtsnr
TTMTK
Assasin_2015
Koray Erdal
EfkanBirkiye
Iceman
Mehmet_Yılmaz
Emre Turan
Mehmet Ali
Ozgun
mertov54
KAYAADAM
ozanesk
Husnu
23 posters

3 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

YARIS DONANIMLARIMIZ, - Sayfa 3 Empty Geri: YARIS DONANIMLARIMIZ,

Mesaj tarafından Assasin_2015 Cuma Ağus. 21, 2015 10:42 am

Yok illa debriyaj kullanıcam diye bir derdim yok. Burada benim için önemli olan herkes ile eşit yarışmak. Yani mümkün mertebe driving aid almadan ne yapabileceğimi görmek. Mesela Skip Barber yada GT serilerinde debriyaj kullanmadan vites değiştirmek için driving aid: Auto Clutch mı açılıyor? Yoksa araçlar zaten kendinden böyle olduğu için debriyaj tamamen resmin dışında mı kalıyor?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ağus. 21, 2015 11:02 am

"Blip" diye bir yaris teknigi vardir, debriyajsiz vites yukseltip-kucultmede zaman kazanma imkani saglar, sana bunu gecenlerde anlatmayi unuttum. iRacing'deki temel sistem, hangi seride - hangi aracta yarisirsan yaris herzaman esit sartlarda yarisirsin ve iRacing, yardimlari actiginda seni yavaslatan tek yaris sistemidir. Herhangi bir yardimla daha garantili surersin fakat kesinlikle daha yavas kalirsin.

Blip teknigi ise vites kucultecegin zaman sol ayak frenajla bir alt vitesin dogru devrine geldiginde gazi sag ayainla tokatlayarak gerceklestirmektir, aynisi vites yukseltmek icinde gecerlidir. Bu biraz karisik gelebilir ilk basta ama aslinda cok basit bir tekniktir, aksama gelirsen konusarak daha rahat aciklarim Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Assasin_2015 Cuma Ağus. 21, 2015 11:18 am

Mazda MX-5 ile yarışırken down shifting de HEEL - TOE yapıyorum. Esasen BLIP yapmış oluyorum.
Ama o aracın debriyajı var ve ona basmadan vites değişmiyor neticede, yanılıyormuyum?
Peki Skip Barber yada GT araçlarının orjinalinde debriyaj yokmu?
Yada şöyle diyim iracing de blip ile vites değiştirmeyi debriyajlı yada debriyajsız tüm araçlar için yapabiliyormuyuz? Marka - model farketmeden?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Assasin_2015 Cuma Ağus. 21, 2015 1:21 pm

Iracing deki araçlar ile ideal vites değişim teknikleri için aşağıdaki link'i buldum:

http://www.edracing.com/edr/Gear_Shifts.php

Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ağus. 21, 2015 3:18 pm

Kusuruma bakma Tolga hemen cevap yazamadim, tum gun toplantilardaydim.

Blip teknigi en nihayet torku yuksek ve yeterince motor gucu olan araclarda rahatca yapilir, buna gercek hayattaki araclarda dahil yani altindaki araban az biraz spor ise blipi rahatca kaldirir Wink

Blip'in heel&toeya göre avantaji cok daha seri olmasidir, heel&toe yapana kadar blip teknigi 3'de 1, 4'de 1 zamanda ayni isi yapar. iRacingdeki debriyaj destekli araclarda keyfine göre blip yerine heel&toe teknigini kullanabilirsin ama bu da zamandan feda etmek demektir. Blip teknigi yanlis yapildiginda motorun patlamasina kadar gidebilir!

Yuksek klasmanlarda veya guclu araclarda debriyaj startda kullanilir eger standing start ile yarisa baslaniliyorsa, Rolling'de haliyle bu fark etmiyor.

Paylastigin linkteki bilgiler dogrudur fakat orada bahsedilmeyen gaz pedalinin her vites degisiminde tokatlanmasinin sart oldugudur, aslinda bu da tahminim "Blip" tekniginin ne oldugunu herkezin bildigini varsayimindan kaynaklaniyordur diye dusunuyorum.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Assasin_2015 Cuma Ağus. 21, 2015 4:20 pm

TTMTK demiş ki:Kusuruma bakma Tolga hemen cevap yazamadim, tum gun toplantilardaydim.

Blip teknigi en nihayet torku yuksek ve yeterince motor gucu olan araclarda rahatca yapilir, buna gercek hayattaki araclarda dahil yani altindaki araban az biraz spor ise blipi rahatca kaldirir  Wink

Blip'in heel&toeya göre avantaji cok daha seri olmasidir, heel&toe yapana kadar blip teknigi 3'de 1, 4'de 1 zamanda ayni isi yapar. iRacingdeki debriyaj destekli araclarda keyfine göre blip yerine heel&toe teknigini kullanabilirsin ama bu da zamandan feda etmek demektir. Blip teknigi yanlis yapildiginda motorun patlamasina kadar gidebilir!

Yuksek klasmanlarda veya guclu araclarda debriyaj startda kullanilir eger standing start ile yarisa baslaniliyorsa, Rolling'de haliyle bu fark etmiyor.

Paylastigin linkteki bilgiler dogrudur fakat orada bahsedilmeyen gaz pedalinin her vites degisiminde tokatlanmasinin sart oldugudur, aslinda bu da tahminim "Blip" tekniginin ne oldugunu herkezin bildigini varsayimindan kaynaklaniyordur diye dusunuyorum.

Yani Mazda MX-5 bile kullansak, start dışında debriyaj kullanmadan vites değiştirebiliyoruz BLIP yaparak öylemi?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ağus. 21, 2015 4:35 pm

Tekniksel olarak her aracla yapabilirsin! Fakat iRacing'deki Mazda'da tork ve motor gucu blip teknigi icin dusuk kaldigindan buyuk ihtimalle motora zarar verirsin, en azindan benim denemelerimde devamli aracima zarar vermistim. En nihayet sorunun cevabi "Evet".
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Assasin_2015 Cuma Ağus. 21, 2015 4:52 pm

Hmm şu durumda MX-5 gibi cihazlarda Heel - Toe ya devam etmek gerekecek gibi.
Yakında diğer araçlardan alımlar yapacağım. O zaman debriyaja veda edebilirim. Smile
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ağus. 21, 2015 5:14 pm

Assasin_2015 demiş ki:Hmm şu durumda MX-5 gibi cihazlarda Heel - Toe ya devam etmek gerekecek gibi.
Yakında diğer araçlardan alımlar yapacağım. O zaman debriyaja veda edebilirim. Smile

+1
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından mrtsnr Cuma Ağus. 21, 2015 8:26 pm

YARIS DONANIMLARIMIZ, - Sayfa 3 IMG_1249_zpspnrp7e2j

4. monitorü de eklemiş bulunuyorum. Smile AOC markasının 17 inçlik USB monitörünü satın aldım. Smile
mrtsnr

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ağus. 22, 2015 10:58 am

10 numara olmus Mert, iyi gunlerde olsun kardesim Very Happy
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Koray Erdal C.tesi Ağus. 22, 2015 2:57 pm

Güle güle kullan Murat hayırlı olsun
Koray Erdal

Mesaj tarafından mrtsnr C.tesi Ağus. 22, 2015 4:53 pm

Teşekkürler Smile
mrtsnr

Mesaj tarafından KAYAADAM C.tesi Ağus. 22, 2015 4:57 pm

Monitör geldi gerçekten görüntü kalitesi çok fark etti tv ye göre.
Şimdi daha canlı ve daha keyifli oyun internet tv vs.
Belki ay sonunda 1 tane daha alırım yada 2 tane birden yada almam karmaşık duygular içindeyim bu sıralar Sad

YARIS DONANIMLARIMIZ, - Sayfa 3 EqyLbz
KAYAADAM

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ağus. 22, 2015 5:15 pm

Hayirli ugurlu olsun Selcuk,
Resimden gördugum kadariyla oraya 3'lude uyabilir...sagda ve solda yeterince yer var gibi gözukuyor ve 3'lu yakisir kardesime Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Emre Turan Salı Ağus. 25, 2015 12:16 pm

Benim DSD pedalların gelişi ertelendi..şimdi geri gönderiyorlar..üstündeki alıcı isminin falan bulunduğu label card da silinmiş mi kart mi düşmüş artık nolduysa alıcı ismi yok bundan dolayı geri gonderim işlemine sokmuşlar..derek e mail attım durumla alakalı bakalım Sad(( inşallah efkaninkinde sorun çıkmaz..en erken eylül sonuna gelir geri sorun çıkmazsa yine..bütün tadım kaçtı valla yemek memek yazmicam Smile olan ozgunle koraya oldu..onların da pedalları gecikecek
Emre Turan

Mesaj tarafından Guest Salı Ağus. 25, 2015 12:41 pm

Efkanın ki gelmiş sanırım dh ta gördüm sanki
Guest
Misafir

Mesaj tarafından Emre Turan Salı Ağus. 25, 2015 1:02 pm

Evet gördüm şimdi..zaten bir halt çıkmasaydı sasirirdim..gümrük falan nasıl olmuş onun var mi bir bilgi..göremedim de orada..
Emre Turan

Mesaj tarafından TTMTK Salı Ağus. 25, 2015 2:22 pm

Emre,
Sanssiz bir durum kardesim ama en fazla birkac hafta gecikir...dahasi birsey olmaz, hincini yemek tariflerinden almana anlam veremedim Very Happy

Efkaninkiler geldiyse iyi gunlerde olsun.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Emre Turan Salı Ağus. 25, 2015 2:26 pm

TTMTK demiş ki:Emre,
Sanssiz bir durum kardesim ama en fazla birkac hafta gecikir...dahasi birsey olmaz, hincini yemek tariflerinden almana anlam veremedim  Very Happy

Efkaninkiler geldiyse iyi gunlerde olsun.

iyi geldi di mi humuslar, muhammaralar Smile keyfim kaçınca abi ondan..yemek yapmak falan keyif işidir biraz da biliyorsun tarif de ederken sanki yapıyormuş gibi hissettiğim için döndüğümde ofise 1-2 yemek tarifi daha yazarım diyordum da ondan dedim yazmıcam diye.. Smile yazarım yazarım sen merak etme, şevketi bostan salata tarifi vardı dünden kalan onu yazmakla başlarım Smile
Emre Turan

Mesaj tarafından TTMTK Salı Ağus. 25, 2015 2:33 pm

Derek elini cabuk tutan birisi, en fazla 1 hafta 10 gun extradan beklersin...en nihayet High-Endlesecen guzel kardesim. Yemek tariflerin 10 numara, sen bunlarin canli youtube videolarini yapsan aynen yazdigin sekilde canli yayinda konusarak yemekleri yapsan bayag tutulur derim Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Koray Erdal Salı Ağus. 25, 2015 2:34 pm

Hadi ya kötü olmuş Emre, biz önemli değil bekleriz de senin için üzüldüm, neyse geç olsun güç olmasın demişler kardeşim elbet gelecek.
Koray Erdal

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Ağus. 25, 2015 2:40 pm

Şahane pedallar umarım bir an önce problem çözülür. Benim V3 pedallar 3-4 gün gecikti de UPS de topa tutmadığım adam kalmadı. Yaka silktiler benden. Bu arada üstünde alıcı isminin yazdığı kart düştü diye pedalları geri mi gönderiyorlar? Yazışma ile çözülecek sıkıntılar bunlar aslında.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Emre Turan Salı Ağus. 25, 2015 2:57 pm

Koray eyvallah abi ya valla kıl oldum bildiğin gibi değil..

Assasin_2015 demiş ki:Şahane pedallar umarım bir an önce problem çözülür. Benim V3 pedallar 3-4 gün gecikti de UPS de topa tutmadığım adam kalmadı. Yaka silktiler benden. Bu arada üstünde alıcı isminin yazdığı kart düştü diye pedalları geri mi gönderiyorlar? Yazışma ile çözülecek sıkıntılar bunlar aslında.

ya Tolga ben de anlamadım ki, arkadaş diyorum adres görünmüyorsa nasıl getiriyorsun buraya, üstünde bilgi yoksa bende konşimento numarası ne geziyor o zaman diye bir şey diyemiyorlar cevapları yok..e dedim hemen göndermek mi gerekiyor durun bir gönderenle önce bir irtibata geçip oradan halledilebilmesi gereken birşeyse direkt yazışmayla yapsın diye adam amerikadan gönderiyor sonuçta saat farkı bilmem ne..bu sabah 9.12 de gümrük'e alınan şey 9.46'da zimmet alınarak gönderim işlemi başlanmış..bana getirirken bu kadar acele etmiyorsunuz da neden yangından mal kaçırır gibi davranıyorsunuz dedim, yok işlem yapılmış geri döndürülemez falan filan deyip işin içinden sıyrılıyor..ya gecikse problem değil zaten ki 21inde ülkeye giriş yapıp bugün geliş kaydını yaptılar keyiflerine göre..neyse beklicez bakalım inşallah hallolur, Derek sıkıntı çıkartacak bir adam değil de bizim ptt sıkıntı Smile bu arada sonuna kadar geldi de senin de hayırlı uğurlu olsun v3ler..nasıllar? onlara dair de bir inceleme bekliyoruz, dh'de yazmıştın sanki de kaçırmış da olabilirim Smile

En son Emre Turan tarafından Salı Ağus. 25, 2015 3:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Emre Turan

Mesaj tarafından Emre Turan Salı Ağus. 25, 2015 3:03 pm

TTMTK demiş ki:Derek elini cabuk tutan birisi, en fazla 1 hafta 10 gun extradan beklersin...en nihayet High-Endlesecen guzel kardesim. Yemek tariflerin 10 numara, sen bunlarin canli youtube videolarini yapsan aynen yazdigin sekilde canli yayinda konusarak yemekleri yapsan bayag tutulur derim  Wink

yok abi Derek'ten yana bir kaygım olmadı ve yok da zaten, adamın nasıl iş yaptığını biliyorum ki yok seq gear, button box ıvır zıvır bir ton şey aldım ne gönderide ne müşteri hizmetlerinde en ufak bir sıkıntım olmadı..benim sıkıntım pttdeki dangozlardan kaynaklanıyor..ama dediğin gibi High End için beklicem sonuçta Smile ama gönderdiği çikolataları da istiyorum Smile

abi o video işini ben de düşünüyorum cidden, yapabilirim yani ama kendim çekemeyeceğim için hanıma çektirticem ben yaparken..en azından humus, muhammara vs gibi daha kolay ve kısa sürenleri yapabilirim..beef stroganoff gibi olanlar 3-4 part falan sürer bakarız bir çaresine Smile
Emre Turan

3 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

- Similar topics