Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AST MR-1 Sim Pedal

+4
erolkoroglu
TTMTK
Husnu
Volkitolki
8 posters

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

AST MR-1 Sim Pedal Empty AST MR-1 Sim Pedal

Mesaj tarafından Volkitolki Cuma Ocak 08, 2016 2:56 pm

Sizce pedal setinde frende loadcell mi kullansam pot mu kullansam ? kararsız kaldım...
elegan abi hüsnü ve bir çok pedal takımı denemiş kişiler olarak soruyorum size
fren e pot mu takayım loadcell mi
Volkitolki
Volkitolki

AST MR-1 Sim Pedal Empty Geri: AST MR-1 Sim Pedal

Mesaj tarafından Husnu Cuma Ocak 08, 2016 3:11 pm

Bu saatten sonra pot diyecek değilim açıkçası Smile

Neden dersen kesinlikle hissiyat ve gerçekçilik. Belki sert yaylar ve damperler ile de pot kullanarak aynı hissiyat elde edilebilir . Ben yine de aralarında fark olacağını düşünüyorum . Tabiki maliyet olayına bakarsak pot avantajlı olur.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Cuma Ocak 08, 2016 3:24 pm

Yok be hüsnü maliyet o kadarda çok fark etmiyor bence potların tanesi 10tl -25tl arası kalitesine ve malzemesine göre 50-80 kg arası loadcell ise 25-60 tl arası değişiyor yaa .
Bak mesala linkteki fanatecin kullandığı loadceller 50kg lık 35 tl
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/load-cell-kuvvet-sensoru-50kg-203351442?gclid=CObxgIanmsoCFUJmGwodgZABUg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Zaten loadcell de illaki bi spring modu olucak. Acaba değiğin gibispring ve damper yapıp loadcell gibi bi his oluşturabilirmiyim diye kafama kurt düştü Very Happy
Loadcell için illaki bir mikro işlemci almak gerekicek çünkü tanıtırken rahat olması için
pot ları direk bağlayabiliriz ama Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ocak 09, 2016 12:04 pm

Loadcel akar, özellikle pedal konusunda disariya dogru acilacaksan Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından erolkoroglu Paz Ocak 10, 2016 4:03 pm

Gitti gidiyor daki pahalı. Bir adet 20-30 liralık dijital baskül parçalayın 4 adet var onda Smile

Loadcell frende işe yarayabileceğini düşünüyorum. Gazda yada debrajda kullanılırsa doğallıktan uzaklaşılır.
Birde loadcell deki elektronik durum biraz farklı. Çok küçük bir direnç farkı oluşturuyor. Bu düşük direnç farkını amfi devresiyle yükseltiyorlar. Bodnarın loadcell modüllü kontrol devreleri bu konuda güzel çözümlerden.
Yinede elektronik devreyi kendiniz yapmak isterseniz çeşitli çözümler mevcut.
http://www.xsimulator.net/community/threads/diy-load-cell-brake-pedal-short-tuto.6042/
erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 11, 2016 2:57 pm

erol abi mikro işlemci olarak en iyisi dsd yaptığım araştırmada 2-3 tane iyi pedal firması onun board u kullanıyorlar.
Bilgilendirme içinn teşekkürler erol abi ama basküllerdeki platform tip değil yapacağım sisteme platform tip gerekiyor.
Solidwork çizimleri bitti sayılır 3.2 kg alıminyum olcak 6 mm lik işlemlerden sonra iskeletin ağırlığı
yaylar vidalar contalar ile beraber 6-9 kg arası olucak gibi duruyor şuan 2-3 güne kesime yollucaz iskeleti
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından erolkoroglu Ptsi Ocak 11, 2016 3:08 pm

Paylaşımlarını merakla bekliyorum Volkan. Şimdiden ellerine sağlık.
Şu G27Vmod u görelim artık Smile
erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 11, 2016 3:24 pm

Erol Abi çok yakında paylaşıcağım pedallar ve vitesin çizimlerine çalışıyoruz sürekli bir fikir çıkıyor orayı değiştir burayı değiştir sağlam bir kalıp olsun diye uğraşıyoruz Very Happy g 27 den geriye sadece base kalıcak Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

AST MR-1 Sim Pedal Empty DIY pedal danışma :D

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 11, 2016 5:27 pm

Sizce loadcell de amfi kullansam mı acaba daha hassas ayar için ?
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ocak 11, 2016 5:40 pm

Volkan DXview programından anfinin yaptığı ayarı yapabiliyorsun. Tercih sizin
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 11, 2016 5:50 pm

Eyvallah bilgi için hüsnü.
Board ta iki seçenek var ondan sordum amfi li ve amfisiz 40 tl fark yapıyor
Volkitolki
Volkitolki

AST MR-1 Sim Pedal Empty Pedal şasede kullanılacak alüminyum ???

Mesaj tarafından Volkitolki Salı Ocak 12, 2016 10:22 am

Sizce yapacağım pedallarda kaç mm lik alüminyum kullanmayalım ?
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Volkitolki Salı Ocak 12, 2016 10:47 am

Alüminyumdan vaz geçtik mukavemet testi yaptık iki prototip te 4mm lik u bükümlü paslanmaz çelik olan üzerinden devam ediyoruz proje ye Very Happy
6mm Alüminyum stres testinde esneme yaptı birazcık gergi vidalarını arttırmak gerekiyor öyle oluncada her tarafından vida fışkırmış olucaktı buda işimize gelmedi.
Malzeme seçiminde arada kaldık sizin düşünceleriniz nedir beyler ?
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Ocak 13, 2016 2:35 pm

Dun aksamki paylastigin pedal setinin tasarimi 10 numaraydi kardesim, 2 haftaya hazir olabilir dedin ya...beklemedeyim artik Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

AST MR-1 Sim Pedal Empty Pedalların lazer kesimler tamam :D

Mesaj tarafından Volkitolki Perş. Ocak 14, 2016 10:57 am

Dün pedalların projesi bittikten sonra kesime verdik ve kesim bu sabah bitti temizlik zımparası ve parlatma işlemi başlayacak akşama montaj için hazır hale gelir.
Mekanik aksam bu hafta biter potları yayları falan ayarlarız sonra loadcell ile dsd board montajı en son olucak Very Happy
İsim olarak da  MR-1 Sim Pedals olarak düşünüyoruz şuan için bakalım ismi üstüne lazer ile yazdırmayı düşünüyoruz pedalların yan yüzlerine.
Size bi kaç foto Smile)))
3 mm paslanmaz çelikten yaptık.
AST MR-1 Sim Pedal 4ce2ac188bb65e3b874b41f4d4eec884

AST MR-1 Sim Pedal Ae0145a31caa5adc78dba74dc2861606

Yakında daha bir çok foto ile geleceğim Very Happy
Hafta sonu mekanik aksam montajlanmış bir şekilde fotolarını yollamış olucam.
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Emir A. Paz Ocak 17, 2016 1:09 am

Volkan abi selam ;
hardware olarak her türlü yardımı sana yapabilirim Smile dışarıda uğraşma
karbondioksit lazer ve fiber lazer var elimin altında:)

İnanılmaz olmuş bu arada Smile
Emir A.
Emir A.

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 10:14 am

Eyvallah emir sağol teşekkür ederim ederim Very Happy
Bizde de alet sıkıntısı yok lazer kesim pres kaynak falan herşey mevcut Very Happy
Tip olarak çok fena olacak gibi bir his var içimizde çok detaylı çalışıyoruz bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya.
Board konusunda kararsız kaldık bodnar mı dsd mi diye düşünüyoruz şuan ne alalım diye.
Volkitolki
Volkitolki

AST MR-1 Sim Pedal Empty WG- 1 v1.0 Sim Pedal

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 11:59 am

WG- 1 v1.0 Sim Pedal Projesi Ön Bilgilendirme
Herkese merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere bir arkadaşım ile beraber SIM riglerinde high-end tabir edilen pedallar ile yarışacak bir pedal üretme kararı aldık. Projesinin bir kısmını sizlere paylaşmıştım bir önceki konularımda.
Gelelim WG-1 Sim Pedalımıza (İsimde hala kararsızız), öncelikle ben 3-4 yıldır SIM ekipmanlarında ki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Evimde daha önce bir çok homemade diye tabir edilen kendin yap tarzı tasarımlarım olmuştu zaten  bir çoğunuz biliyorsunuz beni ve yaptıklarımı. Rahat durmadım dedim ki niye bir pedal tasarlamıyorum ben diye kendime sorarken birde baktım projelendiriyoruz bile Very Happy
Metal aksam seçiminde tercihimiz paslanmaz çelikten yana oldu hem sağlam hem de daha ince kalınlıklarda daha kuvvetli mukavemet sağlıyor. İşlemesi zor biraz oda dikeni diyebiliriz Very Happy
Pedalın haraketli olan kısmı yani ayaklarımız ile baskı yapacağımız kısım büküm olarak tasarlandı. Sebebi ise mukavemeti maksimuma çekebilmek için, birinci önceliğimiz maksimum sağlamlık. Taban genişliği 6 cm olarak tasarladık ayak tabanına ergonomik olması için ve rahatlık sağlaması için. Yükseklik olarak 27 cm yaptık ayakkabı veya ayakkabısız rahat rahat kullanılabilecek bir yapıya sahip oldu. Kullanılacak olan cıvatalar ve somonlar hepsi paslanmaz çelik tercih edildi. Hem göze hoş geliyor ve hem de ileride doğabilecek bir olası paslanma veya kaplama atması gibi bir duruma engel olmak için bu yönde tercih yaptık. Pedallardaki yay bağlantılarını PHS Rulman Mafsal ile yapılacak bundaki amaç hem sesi azaltmak için hem de yay baskı altındayken ekseninden sapmadan sağlam bir şekilde enerji aktarımını sağlamak amaçlı tercih ettik. PHS Rulman Mafsal a bağlı olan yay sisteminin çapı kadar  pvc boru üzerinde olacak bu da yayın ekseninden çıkmadan ve mukavemetini bozmadan tüm gücü pedala geri aktarmasını sağlamak için yapılacak olan bir sistem. Gaz ve Fren Pedalımız’ da 100K Ohm değerinde potansiyometre  kullanıyoruz.
Gelelim Fren Pedalımıza, potansiyometre yerine Platform Tip Loadcell kullanıyoruz. Yay mekaniği bu pedalda biraz dağa değişik olacak. Kauçuk körük ile daha gerçekçi fren hissiyatı almamızı sağlayacak olan sistem kullanmayı düşünüyoruz. En üst kısmında ilk başta bir ufak bir yay ilk gerinimi uygulamak için ve sonrasında 2 adet farklı yapıya sahip kauçuk körük kullanacağız. İlk i biraz daha yumuşak sonuncusu daha sert bir kauçuk  olacak. Ayağımız ile hissettiğimiz geri tepkime her kademe de daha farklı bir gerinim olacak. Bunun amacı ise ayak kaslarımız aldığı tepkilere çabuk uyum sağlayan bir yapıya sahip kauçuk kullanılmasında amaç bu sabit bir salınım ı olmadığı için her basmada farklı bir tepki vereceğinden ayak kasları alışkanlık sağlamamış olacak buda her basışımızda bize doygun bir his verecek.

Evet Arkadaşlar yapacağımız pedal ile ilgili genel özellikleri size aktardım şimdilik.
İsim bulma konusunda fikirlere açığım daha güzel bir isimde bulabiliriz belki belli olmaz, ben her zaman dışardan gelecek önerilere açığım.
Bu hafta içi mekanik aksamın montajını tamamen bitirmeyi planlıyoruz. Mekanik aksamdan sonra elektronik kısmını yapacağız. Board olarak DSD’ den temin edeceğimiz board u kullanmayı düşünüyoruz.  

Montaj bittikten sonra yeni fotoğraflar ve videolu tanıtım ile birlikte sunumlara devam edeceğim arkadaşlar  afro  afro   santa
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Ocak 18, 2016 12:12 pm

Paylasimlarin icin tesekkurler Volkan,
Pedallarin tasarimi 10 numara ve bu daha bitmemis hali, aksamdan anlattiklarindan pedalin hayvanlar gibi saglam olacagi kesinlikle pedal pazarinda saglam bir yere oturacagina eminim.
TTMTK
TTMTK
Admin

AST MR-1 Sim Pedal Empty Pedal İsim Hakkında ?????

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 2:28 pm

Elegan abi öncelikle kurucusu olaraktan sana birşey danışıcam pedal a bizim takımın ismini versek sıkıntı olur mu ?

TTM - 1 Sim Racing Pedal ? (team türkiye motorsport)

Yada

TT - 1 Sim Racing Pedal ? ( Team Türkiye)

Yada

TM - 1 Sim Racing Pedal ? (Türkiye Motorsport)

Sana ve tüm forumdaki arkadaşlara danışmak istedim koymadan önce !!!
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ocak 18, 2016 3:26 pm

TR-1 de koyabilirsin Volkan da şu başlıkları ayrı ayrı açmayıp tek bir çatı altında toplasaydın bence daha verimli olurdu. Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 3:33 pm

ahahaha hüsnü Very Happy hepsini ayrı yere taşıtıcam elegan abiye akşama zaten Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Ocak 18, 2016 4:07 pm

Eyvallah kardesim,
Tum ekip adina ONUR duyariz Volkan. Her biri uyar,...sahsi dusuncemle bu pedallarini internasyonel olarak pazarlayacagindan TM-1 yani Turkce okunusu (TieMvan) benim kulagima daha bir saplanti yapti. Pedal icin Logo hazirladiysan onuda Erol ile paylasirsan yarisacagimiz araclarada ekleriz, cok tatli reklami olur, ne dersin Wink

Basliklari bir cati altinda toplama mintikasi kime ait bilmiyorum ama icimden bir ses "H-U-S-N-U" diyor Very Happy
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından erolkoroglu Ptsi Ocak 18, 2016 4:14 pm

TTMTK demiş ki:Eyvallah kardesim,
Tum ekip adina ONUR duyariz Volkan. Her biri uyar,...sahsi dusuncemle bu pedallarini internasyonel olarak pazarlayacagindan TM-1 yani Turkce okunusu (TieMvan) benim kulagima daha bir saplanti yapti. Pedal icin Logo hazirladiysan onuda Erol ile paylasirsan yarisacagimiz araclarada ekleriz, cok tatli reklami olur, ne dersin  Wink

Basliklari bir cati altinda toplama mintikasi kime ait bilmiyorum ama icimden bir ses "H-U-S-N-U" diyor  Very Happy

Elegan abi harika fikir. Volkan logoyu ve web sitesini hazırladığın zaman bilgim olsun. Bütün tasarımlarda güncelleriz.
erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Ocak 18, 2016 4:21 pm

Kulağa çok güzel geliyor arkadaşlar.
Bravo.
Assasin_2015
Assasin_2015

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

- Similar topics