Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

+6
EfkanBirkiye
Forevery
Mücahit
erolkoroglu
Volkitolki
Assasin_2015
10 posters

1 sayfadaki 11 sayfası 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) Empty Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından Husnu Perş. Kas. 19, 2015 1:23 pm

Yakında diyerek foruma zehri salayım Smile Allah sizlere Bodnar nasib etsin

Reimer in Kollmorgen ( Bodnarın kullandığı ) servo motorlu OSW premium setini görünce içimde bir kıpırtı belirdi Smile Fakat setin fiyatını görünce kıpırtı falan kalmadı ( 2400 € ) Sonrasında şans eseri servo motoru beleşe getirebileceğim bir imkan doğdu . Durum böyle olunca Reimer ile görüştük. Efkan ın daha önceki alışverişine istinaden premium set içerisindeki servo motor hariç parçaları bize vermeyi kabul etti. Servo tedarik sürecinde. Tahmini 4-5 hafta sonrasında set toparlanmış olur. Gelince detayları paylaşırım.

Paket içeriği

Kollmorgen AKM52 ( Bodnar da 16 nm , Reimer de 24 nm olarak geçiyor . Nedenini bilmiyorum )
Quick Release set
Quick Release ve Servo Bağlantısını için Adaptör
Servo ile Şase Bağlantısını için Kelepçe ( Bracket )
Acil Stop Butonu Smile
Elektrik Aksam için Kasa ( Parçalar Toplanmış Vaziyette )

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 2ihy14j

Husnu
Husnu

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından TTMTK Paz Kas. 22, 2015 8:06 pm

Haydi hayirlisiyla Husnu,
Sistem muhtesem gözukuyor, simdiden iyi gunlerde olsun ve nazar degmesin diyorum...biliyorsun o Acil Stop butonu kenarda guzel dursun diye verilmiyor Twisted Evil

5 hafta gecmez simdi iyimi bounce
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Kas. 23, 2015 8:21 am

Süper görünüyor. Bir an önce gelir umarım.
Merakla yorumları bekliyoruz.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Kas. 23, 2015 11:47 am

Daha iyileri sizlerin olsun arkadaşlar. Dennis malzemeleri bu hafta gönderecek büyük bir ihtimal. Onlar gelene kadar servo da elimize ulaşır herhalde. Bakalım heyecanla bekliyoruz.

Acil stop butonunu direksiyon üzerine koycam abi Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Perş. Ara. 31, 2015 10:51 am

Evet heyecan giderek artıyor. Servo motorumuz geldi. Ama nedense içim pek rahat değil . Servo ufak gibi geldi nedense. Efkanın motor 10 kg mış . Benimki 5 kg civarında Smile Fakat hem Reimmer den dennis in verdiği kod hemde bary ( sim racing garage ) nin inceleme yaptığı videodaki servo ile aynı etikete sahip. Siz de bir yorum yapın yaw Smile Bary nin incelemesini de ekliyorum

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 2wpnevp
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 502maf
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 2mrfga0
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) Viodqc
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 10hr8rl,
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 8yx4kx

https://www.youtube.com/watch?v=fnugyXhVsZI

Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Ara. 31, 2015 11:23 am

Gözunaydin Husnu,
Basketbol topuyla yan yana olan resimde motor normal buyuklukte gözukuyor, kucuk filan degil ama Efkan'inki 10kg - sendeki 5kg olmasi tuhaf, arada ciddi agirlik farki var, sendeki yeni modeli olmasin. Eline gecen motor 1'e 1 Bodnar'inkiyle ayni...diger paket ne zaman geliyor Very Happy
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Assasin_2015 Perş. Ara. 31, 2015 11:33 am

Ooo hayırlısı olsun Hüsnü. Yeni yıl hediyesi olmuş.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Perş. Ara. 31, 2015 12:33 pm

TTMTK demiş ki:Gözunaydin Husnu,
Basketbol topuyla yan yana olan resimde motor normal buyuklukte gözukuyor, kucuk filan degil ama Efkan'inki 10kg - sendeki 5kg olmasi tuhaf, arada ciddi agirlik farki var, sendeki yeni modeli olmasin. Eline gecen motor 1'e 1 Bodnar'inkiyle ayni...diger paket ne zaman geliyor  Very Happy

Eyvallah abi. Barry nin videoya baktığında ölçüler normal gözüküyor. Ağırlık olarak 12,80 gözüküyor ki lbs galiba. kg a çevirince 5,8 yapıyor ki o da normal. Diğer parçalar ayın 21 inde yola çıktı abi bekliyoruz bakalım Smile

Assasin_2015 demiş ki:Ooo hayırlısı olsun Hüsnü. Yeni yıl hediyesi olmuş.

Öyle oldu diyelim. What a Face Teşekkürler
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu C.tesi Ocak 16, 2016 2:02 pm

Akşama cümbüş var . Beklerim Smile

QR eksik önümüzdeki hafta gönderecek büyük bir ihtimal

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) B5me8m
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 14xi32s
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 66j09f
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) M8cr6b

Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ocak 16, 2016 4:40 pm

Husnu,
Muazzam gözukuyor, resimler zaten bekliyoruzda...video sart oldu. Bu arada QR'sizde surersin sen Twisted Evil
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu C.tesi Ocak 16, 2016 5:35 pm

TTMTK demiş ki:Husnu,
Muazzam gözukuyor, resimler zaten bekliyoruzda...video sart oldu. Bu arada QR'sizde surersin sen  Twisted Evil

Abi qr şu an için zorunlu bir parça değil zaten. Bu hali ile direksiyonu takabilirim. Sadece Efkan gibi paddle shifter sıkıntısı çekeceğim. Elimde T500 ün sıkıntılı paddle shifterleri var. Bir süre idare edeyim. Sonrasına bakacağız. İlk önce sistem düzgün çalışacak mı , herhangi bir sıkıntı yaratacak mı onu görmek lazım.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Ocak 16, 2016 6:15 pm

Elektrik kutusu resminden gördugum kadariyla gayet duzenli, derli, temiz bir sekilde hersey yerlestirilmise benziyor. Elektrik sizintisi konusunda ise Efkan bu isin ehli artik, puf noktalarini sana gösterir, onun direksyon sistemi bildigim kadariyla artik sorunsuz calisiyor yani uzun lafin kisasi Daytona24 here I come, allem et kallem et Reisi Cumhurundan kopar su izni Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 10:20 am

Hüsnü maşallah çok güzel gözüküyorr güle güle kullan Smile
Paddle konusunda bi tasarım yapabilirim istersen ölçüleride verisen direk yerine uygun yaparız sadece vidalamak kalır sana Very Happy
Hüsnü senden bi isteğim olucak bide Very Happy
1. osw nin gaz ve debriyaj ve frenin yaylarının ölçüleri lazım bana çap uzunluk kalınlıkları Very Happy
2. t500 base i nabicaksın Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ocak 18, 2016 10:41 am

Bakalım abi. Reis ile alakalı yok aslında yaw. Ben şu sistemi bir oturtayım. Sonrasında olmazsa sizi rahatlatmak adına gece direksiyon başına geçerim. Fakat sistemin stabil çalışması lazım. Yarış içerisinde sıkıntı yaratırsa yanarız Smile

Bu arada yavaş yavaş montaja başladım. Ufak bir sıkıntımız var. Fakat çözümü basit olacak .

Kasa üzerinde yuvarlak bir bağlantı noktası var. Burası argon sürücü ile servo bağlantı noktası.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 2vl6uqq

Fakat bendeki kablonun ucu bu şekilde. Şansımıza kablolara belirli bir harf verilmiş ve aynı harflerden argon sürücü üzerinde de mevcut. Kablonun ucundaki siyah zımbırdıyı çıkarım direk argon sürücüye bağlayacağız.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 7316hv
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) Zkk1sw

Bu bağlantıyı yaparsak inşallah bir aksilik olmadan çalışır. Bende sistemi şase üzerine yerleştirdim. Direksiyon biraz ileride kaldı. Fakat qr gelince yeteri kadar yakınlaşacaktır.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) J5b3om
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 2505gnr
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 2ex7btf
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 2ry6p1v
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 9ql6pw

Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ocak 18, 2016 10:47 am

Volkitolki demiş ki:Hüsnü maşallah çok güzel gözüküyorr güle güle kullan Smile
Paddle konusunda bi tasarım yapabilirim istersen ölçüleride verisen direk yerine uygun yaparız sadece vidalamak kalır sana Very Happy
Hüsnü senden bi isteğim olucak bide Very Happy
1. osw nin gaz ve debriyaj ve frenin yaylarının ölçüleri lazım bana çap uzunluk kalınlıkları Very Happy
2. t500 base i nabicaksın Very Happy

Eyvallah Volkan . Valla biz Efkanla bir yere kadar tasarımı yaptık. İstersen mail adresini ver sana gönderelim . Bir bakarsın.
CST nin yaylarına akşam bakıp bilgi veririm.
T500 ile alakalı ilk önce Erol abi ile görüşmüştük ama o halletti galiba. Şu an Fevziye sözüm var . Eğer OSW sıkıntısız çalışırsa büyük bir ihtimal o alacak. Ama bir değişiklik olursa seni haberdar ederim.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 10:58 am

kursanvolkan@hotmail.com mail adresim hüsnü yollayabilirsin. inşallah sıkıntısız çalışır hüsnü güle güle yardırırsın pistlerde inşallah Very Happy
Bir bakarım bende projenize belki farklı bir fikir çıkartırız belli olmaz Very Happy
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Ocak 18, 2016 12:18 pm

Paylasimlar 10 numara Husnu, o dereceki senin yuzunden az kalsin Bodnar'a tikliyordum az evel sonra hanimin gazabi aklima gelince kendime geldim...anlayacagin sayende poh yoluna gidiyordum az daha Very Happy

Daytona24'e yetistirebilirsen harika olur, hem OSW'yide saglam bir performans testinden gecirmis olursun Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ocak 18, 2016 2:12 pm

Volkitolki demiş ki:kursanvolkan@hotmail.com mail adresim hüsnü yollayabilirsin. inşallah sıkıntısız çalışır hüsnü güle güle yardırırsın pistlerde inşallah Very Happy
Bir bakarım bende projenize belki farklı bir fikir çıkartırız belli olmaz Very Happy

Eyvallah Volkan . Efkan sana çizimi mail atacak .

TTMTK demiş ki:Paylasimlar 10 numara Husnu, o dereceki senin yuzunden az kalsin Bodnar'a tikliyordum az evel sonra hanimin gazabi aklima gelince kendime geldim...anlayacagin sayende poh yoluna gidiyordum az daha  Very Happy

Daytona24'e yetistirebilirsen harika olur, hem OSW'yide saglam bir performans testinden gecirmis olursun  Wink

Eyvallah abi. Bodnar a en kısa sürede kavuşursun inşallah. Benim T500 ü ilk aldığımızda yanlışlıkla sipariş verdiğim gibi sende Bodnarı sipariş verirdin işte ne güzel Smile

Abi bu akşam kuruluma devam edeceğim. İnşallah uğraştırmazsa Daytona da yanınızda olurum.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 2:17 pm

Tamamdır hüsnü akşama bi kurcalarım bakalım neler yapabilirim Very Happy malzeme ne kullanıcaksınız ?
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından erolkoroglu Ptsi Ocak 18, 2016 2:58 pm

Hayırlı uğurlu olsun Hüsnü. Yaptığın bu geliştirmeler emin ol sadece sana değil hepimize ve gelecekteki tüm simracing ile ilgilenmek isteyenlere yarayacak.

Bu arada evet t500rs olayını hallettim çok şükür. Sana haber vermem lazımdı! kusura bakma.
erolkoroglu
erolkoroglu

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ocak 18, 2016 3:21 pm

erolkoroglu demiş ki:Hayırlı uğurlu olsun Hüsnü. Yaptığın bu geliştirmeler emin ol sadece sana değil hepimize ve gelecekteki tüm simracing ile ilgilenmek isteyenlere yarayacak.  

Bu arada evet t500rs olayını hallettim çok şükür.  Sana haber vermem lazımdı!  kusura bakma.

Teşekkürler abi. Rica ederim. Ortada satılık cihaz yoktu ki Smile En iyisini yaptın abi .Güle güle kullan.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Ocak 18, 2016 3:23 pm

Volkitolki demiş ki:Tamamdır hüsnü akşama bi kurcalarım bakalım neler yapabilirim Very Happy malzeme ne kullanıcaksınız ?

Volkan bir ara kestamit falan baktık. Hem uygun hem de dayanıklı olması gerekiyordu. Tabi bu tasarımı kütükten yaptırmayı düşünüyorduk. Sen bir bak çizime. Konuya hakim olduğun için bizden daha iyi yorum yaparsın
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Volkitolki Ptsi Ocak 18, 2016 3:29 pm

Valla hüsnü arabalarda alimunyum bile kullanılıyor seçeceğin kalınlığa bağlı o paslanmaz çelik olur karbon fiber olur
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Husnu Salı Ocak 19, 2016 10:03 am

Kablo ile alakalı değişikliği yaptım. Yerleştirme işi kısmen bitti ve ilk çalıştırmayı yaptım. Şimdilik emi ile alakalı bir sıkıntı gözükmüyor. En azından Efkan ın ilk çalıştırmada yaşadığı problemler ile karşılaşmadım.  Tabiki sağlıklı bir deneme olmadı. MMOs programını daha yükleme şansım olmadı. Dennis ten de servo ile alakalı son ayarları istedik. Sona yaklaştık diyebilirim. İnşallah bir aksilik olmaz.

Servoyu şaseye tam olarak sabitledim . Gerçekten çok sağlam oldu. Herhangi bir esneme veya rahatsız edici bir durum yok. Servoyu şaseye sabitleyen bracket zayıf gelmişti ama parçalar birleşince herhangi bir sıkıntı yok. QR bugün kargoya veriliyor. QR yi takınca direksiyon yeterli konuma ulaşacak.

Bir de servo üzerindeki kablo bağlantıları kendi ekseni etrafında dönebiliyor. Durum böyle olunca yönlerini arkaya doğru verdim ve servoyu 90 derece sağa döndürdüm. Bu şekilde olunca Z1 ekranının da önü rahatlamış oldu. Kablo kirliliğini de ortadan kaldırdık.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) F9nsds
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 152p0l0
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) 50ntj8
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Ocak 19, 2016 10:22 am

Hüsnü bu konuda seni referans alıyoruz haberin olsun. Senin "T500 gibi problemsiz kullanıyorum" dediğin gün bizimde "Nasıl alabiliriz acaba" diyeceğimiz gün olacak Smile
Assasin_2015
Assasin_2015

1 sayfadaki 11 sayfası 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki

- Similar topics