Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

+6
EfkanBirkiye
Forevery
Mücahit
erolkoroglu
Volkitolki
Assasin_2015
10 posters

9 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 9 Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından TTMTK Ptsi Nis. 11, 2016 6:22 pm

Paylasimlar cok iyi Husnu, bu bilgiler ve cözum yollarin her OSW sahibi icin iyi bir yardim basligi olacak. Su bölum cok hosuma gitti "Kerblerde T500 de titreşim efekti alıyordum .Fakat bunda gerçekten kerbden geçtiğinizi hissediyorsunuz."   Twisted Evil

Tolga,
Hayirdir, senin OSW sistemi herseyiyle hazirmi simdi, direksyon motorun elinde onu biliyorumda, simcube'da eline gecti galiba...izlenimlerini bekliyoruz. Bu arada anladigim kadariyla sen herhangi baska bir problem yasamadin emi olsun veya topraklamayla ilgili...
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 9 Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Nis. 12, 2016 8:13 am

Yok daha nerdeee? En az bir ayı var.

Benim demek istediğim bağlanamama problemi OSW ile alakalı olmayabilir.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Perş. Nis. 14, 2016 9:31 am

Testlere devam. Deneme Vol. bilmemkaç Smile

Arkadaşlar son denememde iracing de odaya bağlanmak istediğimde connecting ekranında bekleme ve pit içerisinde donmalar yaşamıştım. Dün akşamki denemelerimde Servo ve pedal board topraklaması haricinde PC kasası ve OSW kasasındaki USB bağlantısına da topraklama kablosu çektim. Her yerden toprak kablosu çıkıyor. Smile Neyse bu şekilde bir süre sürdüm. Oda bağlantısında herhangi bir sıkıntı olmadı . Ayrıca pit ekranında veya sürüş yaparken de donma olmadı. Bu sorunu çözdük herhalde. Fren pedalındaki titreme %1 lik bir seviyede. Yani %50 civarında sabit tuttuğumda %49-50 gibi değer değişiyor. Ama sürüş esnasında bir sıkıntı görmedim .

Araç düz giderken direksiyonu bıraktığımda sağ sol yaptığını belirtmiştim ve iracing ayarlar bölümünden normalde  "damper oscilation" seçeneği tıklıyken düzelmesi gereken bu olay , tiki kaldırdığımda düzelmişti. Fakat dün akşam nasıl oldu ise " damper oscilation " seçeneğini işaretledim ve odaya girdim. Herhangi bir sağ-sol hareket yoktu. Ayrıca birşey dikkatimi çekti . İracing e her girdiğimde grafik ayarlarında bazı seçenekler daha önceki girişimde açmama rağmen kapalı halde karşıma çıkıyor. Mesela aynaları açmıştım. Dün akşam tekrar girdim aynalar yine kapalıydı. Ben direksiyon hareketini kapatıyordum ki son girdiğimde yine kapatmıştım. Dün akşam girdiğim direksiyon hareketi açıktı. Bunu da anlamadım ama çok büyük bir problem değil .

Son olarak kontralardaki sıkıntımı söylemiştim. Filtre ayarları ile alakalı bir durum galiba. Filtreleri açtıkça bazı hissiyatlarda kaybolma oluyormuş. AKM kullanılan 2. ayarı deneyip yorum yaparım

Bunlar haricinde cihaz şuan stabil. Etrafımda garip bir olay hissetmedim ama heran herşey olabilir Smile

Ben yine de işimi garantiye alıp bahçeye topraklama çubuğu gömeceğim ve benim sistemin bağlı olduğu odaya evin topraklamasını iptal edip yeni çektiğim hattı bağlayacağım.

Bu zamana kadar yaşadığım sürece göre yorum yaparsam eğer osw alacaksanız elinizdeki tüm cihazlara ve harici boardlara topraklama çekin ve ondan sonra cihazınızı çalıştırın . Mesela

Servo Motor ( Öncelikli )
OSW Kasa
Pedal
PC Kasası
Varsa harici board.
Kokpitiniz iletken bir yapıda ise ona da çekin ve denemelere bu şekilde başlayın derim

Darısı yeni alacak arkadaşların başına diyorum. Sırada videolu inceleme olacak Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Perş. Nis. 14, 2016 1:29 pm

Problemleri çözmene sevindim. Videolu incelemeni de bekliyoruz.
Cihaz için kullandığın yazılımı falanda anlatırsan iyi olur.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Perş. Nis. 14, 2016 2:07 pm

Sürücü kontrolü için bildiğiniz gibi Granity yazılımı var. Fakat ben granity ile alakalı herhangi bir şeye müdahale etmedim. Dennis hazırlayıp gönderdi. Sadece AKM kullanan bir kullanıcı ile görüştüğümde  TBW ( Tork Bandwich Limit ) değerinin 150 hz çıkarmamın daha gerçekçi bir sonuç verdiğini belirtti. Ona bakacağım. Bunun haricinde bir önceki sayfada Mmos ile alakalı ayarları belirtmiştim. Tabi Mmos taki device settings bölümünde gireceğiniz bilgiler kullandığınız servoya göre değişiklik gösteriyor. Başka herhangi bir yazılım yok. Simucube de bakalım ne kullanacak. Acaba Mmos haricinde birşey kullanırsa biz de kullanabilecek miyiz ?
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Perş. Nis. 14, 2016 4:18 pm

SimuCube da ilk etapta Mmos kullanacak. Üzerindeki Arm işlemci için başka firmware de yüklenebiliyor. Argon da aynı mantıkla çalıştığı için ikisinin de future proof olduğunu söyleyebiliriz.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Nis. 18, 2016 12:07 pm

Dün akşam 2 saat kadar turladım. Bileklere ciddi yük biniyor gerçekten.
Mmos tan filtre ayarlarını kısınca daha iyi oldu. Ayrıca araç ayarında da sıkıntı varmış. Ayar değiştirince rahatladım. Akşam Audi ve Renault 2.0 ile sürüş yaptım. Araçlar arasındaki sertlik farklını çok iyi hissedebiliyorsunuz. T500 e göre sürüş olarak ne durumdayım diye merak ediyordum ki iyi ve stabil zamanlar atınca rahatladım açıkçası. Pedaldaki %1 lik titreme hariç başka bir problem yok. Yavaş yavaş ufak tefek ayar değişiklikleri ile kendime uygun yapıyı oluştururum diye tahmin ediyorum.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Nis. 18, 2016 1:05 pm

Hüsnü senin olay tamamdır. Vaktin bol olsa ufak tefek ince ayarını da bir günde çekersin. Birazda vakitsizlikten uzuyor gibi geldi bana. Artık hayırlı birincilikler sana Smile
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Nis. 18, 2016 3:34 pm

Tolga benim gördüğüm kadarıyla OSW de sıkıntı yaratacak bir olay yok. Fakat OSW diğer cihazlarda problem yarattığı için sıkıntı oluyor. Kendisi düzgün çalışıyor. Yani evindeki topraklama sağlam olan biri için OSW tak çalıştır bir cihaz. Tabi  benim gibi hazır sistem alırsanız. Senin de çok fazla problem yaşayacağını düşünmüyorum .

Benim mevzu neden uzadı dersen vakitsizlik en büyük etken . Onun haricinde kabloda yaşadığım problem çok gereksiz ve halen anlam verediğim bir olay oldu. Neyse geç oldu ama çözüldü. Yani Avrupadan alacağın cihazın kablosu ile buradaki kablo neden farklı olsun ki değil mi ? Büyük bir ihtimal dennis kekosu yüzünden uğraştık. Tahminim güç kablosunun bağlanacağı D-SUB u yanlış bağladıklar. Neyse olan oldu.

Efkan farklı sorunlar yaşadı. Ben farklı sorunlar yaşadım. Bundan sonrakiler için güzel bir kaynak oldu. OSW kurmayı düşünenlere şimdiden hayırlı olsun diyorum
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Nis. 18, 2016 4:35 pm

Evet bende ana sistemi parça parça değil SimuCube olarak aldığım için bir yerde hazır sistem gibi olacak. Göreceğiz bakalım. Bu arada farklı yazılımlarla denedinmi? Mesela Assetto Corsa yada Dirt Rally gibi?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Nis. 18, 2016 4:57 pm

Diğer simlerle daha denemedim. Bakalım artık bu ara biraz daha rahat olurum herlalde. Kızın gazını alıp yatırdıktan sonra yaklaşık 2 saat rahatım Smile Bu akşam fırsat olursa bir video çekeceğim.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Nis. 18, 2016 5:03 pm

Video linkini Discord üzerinden de paylaşırsan sevinirim.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Salı Nis. 19, 2016 9:49 am

Dün akşam öyle bir dalmışım ki kamera video kaydederken pili bitmiş. Ben hala sürmeye devam ediyorum . Smile  Sesi de almadım haliyle . Sessiz film izlemek isteyenler olursa yüklerim. Ama söz adam gibi video çekeceğim bu akşam . İnsanın sürdükçe süresi geliyor yaw Smile

Elegan abi sen bu zamana kadar OSW yi deneme fırsatı buldun mu ? Eğer denediysen halen nasıl  Fanatec le kullanıyorsu bilemedim Smile Gaz vereyim biraz

Bu arada direksiyonun düz yolda sağa sola hareket etmesi olayı " damper oscilation " seçeneğini tiklememe rağmen tam olarak ortadan kalkmamıştı. Dün akşam biraz ayarları kurcamalaya başladım. MMos taki damper ayarları açıkçası çok büyük fark yaratmıyor. Yani Mmos ekranında sağ taraftaki ayarlar hissiyat olarak çok büyük değişimler sağlamıyor. Sol taraftaki ayarlar değişimi en çok yaşayacağınız ayarlar . Mmos ta çok büyük fark görmeyince iracing içerisinde neler varmış diye bakınırken " damper oscillation " seçeneğinin hemen altında " dampig bilmemne " çubuğu var. Onun değerini biraz arttırınca sorun çözüldü. Sürüş olarak kendimi rahat hissettiğimi söyleyebilirim . Dün gece Monza da uzun sürüşler yaptım ve zamanlarım çok stabildi .

Tolga sen Simucube gelene kadar bilekleri güçlendir. Lazım olacak Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Salı Nis. 19, 2016 10:43 am

Valla bunları duymak çok güzel Hüsnü. Bilek egzersizlerine başlayalım o zaman Smile
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından TTMTK Salı Nis. 19, 2016 5:06 pm

Husnu,
Sen simdiden fabrikanin bir kösesine bir yatak koy, birde 3 monitörluk bir kokpit yeri...fazlasinda gözum yok kardesim, az kaldi sayende evden atilip oraya geliyorum  king
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Salı Nis. 19, 2016 5:35 pm

Eyvallah abi buyur gel Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Mücahit Salı Nis. 19, 2016 7:52 pm

Evde yasadigim yer ile ilgili sikintilardan dolayi adam akilli bir sistem kurup oynayamadim Fanatec i sattigimdan beri. Bodnar alma hayalleri kurarken biriktirdigim paranin bir kismini monitöre ve diger büyük bir kismini ise bisikletimin calinmasindan dolayi yeni bisiklete harcadim Smile Sad Wink üc farkli gülücük koydum cünkü gülücüklerden biri bir yandan begenerek aldigim ve hergün doya doya kullandigim bisikletim icin, digeri ise Bidnar parasi gittigi icin ve son göz kirpma ifadesi de elimde kullanmadigim(daha dogrusu artik kullanamadigim) ev sinema sistemini satmam halinde gecebilecek 2500-2600 Euro paraya biraz eklemeyle OSW veya AKM52 li bodnar alabilme umudumun olmasi Smile ses sistemini geldigimden beri toplu bir sekilde odanin bir kösesinde terk edilmis vaziyette bekliyor sonunu. Ama bir yandan da kiyamiyorum Smile
Mücahit
Mücahit

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Nis. 20, 2016 11:12 am

Gecmis olsun Mucahit,
Bisiklet dedinmi iceriye alacaksin, en garantili yol bu, malesef her yil dunyanin bisikletleri caliniyor ve polisin ittiri boktan bisiklet hirsizlarina ayiracak zamanlari yok. Bodnar konusunda fazla zorlamaya gerek yok, Husnu'nun sistemi misler gibi calisiyor...biraz basagrisi verebiliyor fakat fiyat farki cok buyuk.

Bodnar anca halin - yerin - keyfin yerinde olur, kenarda bir yerde ne yapacagini bilemedigin fazlalik 5000€ vardir, o zaman alinir Wink

Her ne kadar yaris sistemin olmasada discord ellerinden öper, fazla özlettirme kendini.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Mücahit Çarş. Nis. 20, 2016 10:19 pm

Osw konisunda ahaklisin ama OSW nin eninde sonunda cözülen baui sikintilari ile karsilastigimda benim cözecek zamanimin ve sabrimin artik olmamasi Sad aksamlari gec saate kadar Almanca calisiyorum. Gündüz dil kursu ve sonrasinda bir spor kompleksine gönüllü olarak gidiyorum pratik yapmak icin ve hemen sonrasinda da kizimi kresten aliyorum ve onunla parka gidiyoruz. Sonrasinda onun karnini doyurmam gerekiyor. Ona yemek hazirliyorum ve tekrar ona zaman ayirmam gerekiyor. Saat 8 oldugunda yataga giriyor ve bnde dersin basina oturuyorum ve gece oluyor ama hala istedigim sekilde calismis hissetmiyprum. Hergünüm böyle geciyor . O yüzden birde osw sorun cikarirsa ooo tam bitetim ben. Takip hemen calistirabilmem lazim ki o kisa zamanda da oyunun tadini cikarayim. Suan bakma hüsnü sansli servo belese geldigi icin ama yoksa hüsnün sistmini reimer den almak istesem 3000euro yu buluyor. Diger osw alternatifleri de neden bilmiyorum pek aklimi celmedi. Belki bi önce denemem lazim Smile burdan Hüsnü ye bir gönderme yaptim Elegan abi anlamistir degil mi Wink olmadi fabrika da sana ayiracagi bir yatagin yanina benim icin de hazirlasinda bor hafta bende gece gündüz takilayaim osw ile Smile
Mücahit
Mücahit

Mesaj tarafından Husnu Perş. Nis. 21, 2016 8:58 am

Denemek isteyen varsa buyursun yaw. Güzel bir toplantı yapmak lazım Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından enisenell Perş. Nis. 21, 2016 11:13 am

Valla toplantı olursa haber edin reisler
enisenell
enisenell

Mesaj tarafından Husnu Perş. Nis. 21, 2016 6:44 pm

Monzadaki gezintiden bir parça . Lotus ile ringdeki tur da yükleniyor ekleyeceğim . Ama ses yok. Sesi kaydetmeden odadan çıkmışım maalesef Smile  Kulaklık ile sürdüğüm için videoda ses olmuyor. Bende sesi ayrıca kayıt edip videoya yapıştırıyorum. İdare edin artık.

Ulan lotuslu videoyu izleyince kendi kendime " amma rahat sürmüşsün ha millete yok öyle kolum ağrıdı, şuram böyle oldu muhabbeti yapıyorsun " diye söylendim. Ama emin olun direksiyonu öyle bir tutuyorum ki anlatamam. İzleyin bakalım yorum yapacak birşeyler çıkacak mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=PiXFjpoGKnU&feature=youtu.be

Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Nis. 21, 2016 9:28 pm

enisenell demiş ki:Valla toplantı olursa haber edin reisler

Enis'in ilk mesaji...Husnu, dikkatli ol, bence Enis geldigi gibi OSW'yi zulalayacak Very Happy

Bu arada bravo, cok saglam surmussun...OSW gibi sistemle Pro gibim gidiyorsun vallaha Cool
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Atakan Tarkan Cuma Nis. 22, 2016 8:16 am

Youtube dan takip ediyorum sistem mukemmel olmus suruste gercekten sakin sanki g27 ile suruyorsun pro luk boyle birsey demekki Smile ben okadar telasliyim ki wheel stand ustume yikiliyor Smile o yuzden gittim sabit aldim. Sever takip ediyoruz abi daha cok video gelsin Smile
Atakan Tarkan
Atakan Tarkan

Mesaj tarafından Husnu Cuma Nis. 22, 2016 9:55 am

Husnu
Husnu

9 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki

- Similar topics