Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal

3 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal Empty Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal

Mesaj tarafından Husnu Cuma Ağus. 28, 2015 10:12 am

CST için piyasadaki high end pedal setlerinin çıkış noktalarında biri diyebilirim. Todd Cannon pedaldan kazandığı parayı kaza yaptığı Ferrarisine harcayınca ortalık karıştı. Siparişler iptal oldu. Paralar zar zor iade edildi ya da siparişler geçte olsa teslim edildi. Fakat ortada CST diye birşey kalmadı Smile Bir süre Five Stars Sim üzerinden tedarik edillsede şu an bildiğim kadarı ile yapan yok.

Benim pedallar nasıl geldi derseniz şans diyelim. Siparişi verdik , tam süreyi hatırlamıyorum ama bize verdiği teslim tarihine kadar arayıp sormadım ama forumlardan süreci takip ediyorum. Vakit geldi ve pedalların durumunu öğrenmek için Elegan abi ile mail attık. Fakat o sıralar ortalık karışık. Çoğu kişi pedalları teslim alamadığını hatta Todd un cevap bile vermediğini söylüyor. Bunları okudukça ben ayvayı yedik modundayım. Bir baktık Todd dan mesaj geldi. Pedalların hazır olduğu söyledi ve ertesi günü gönderdi. Hemen ardından da şans eseri Todd un Ferrari si ile kaza yaptığı ve başka bir forumda çözüm aradığı ortaya çıktı. Sonrası malum Smile

Pedallar ile alakalı biraz bilgi vermem gerekirse 4k çözünülürlüğe sahip , üzerinde 75 kg lık loadcell mevcut. Pedallın tamamı çelik , ağırlığı 12 kg. İnce ayarları Dx tweak programı üzerinden yapılıyor. Pedalların hareket ettiği yolu ayarlayabiliyorsunuz . Üzerinde sert yaylar mevcut. Ayrıca pedalın eğimi de ayarlanabiliyor

Yeni çıkan pedallara göre güncelliğini biraz kaybetmiş olabilir ama verdiğimiz parayı sonuna kadar hakettiğini söyleyebilirim.

Pedal elime ulaştığı zaman şirkette koca kutuyu açtık. Millet bana garip garip bakıyor. Tabiki o zamanlar fabrikatör değilim Smile Şimdi öyle baksınlar da göreyim

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal F752d5fb
Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal Fafab41b
Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal Dd0bb3d3
Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal B36d6e62

Eski şasedeki hali

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal IMG_0619

Yeni şase

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal Null_zps1a579401
Husnu
Husnu

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal Empty Geri: Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal

Mesaj tarafından Emre Turan Cuma Ağus. 28, 2015 11:21 am

senin pedallar çok güzel ya, boşver güncellik müncellik geç, tasarımı falan da çok başarılı..ben de pedallara bakınıyorken Todd'un o problemlerine dair eski yazılara denk geldim baktım herkes diyor, dolandırıcı, paramın üstüne yattı, şerefsiz vs vs, sonra baktım ee dedim Hüsnü'nün pedallar, iyi denk getirmiş bari ya falan diyordum, ...yalnız 12 kilo nedir ya maşallah...yanlış hatırlıyorsam düzeltirsin tabi de avustralya menşeli miydi?
Emre Turan

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal Empty Geri: Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal

Mesaj tarafından Husnu Cuma Ağus. 28, 2015 11:39 am

Yok benimki ABD olması lazım . Todd bıraktıktan sonra Avustralya dakiler yapmak istediler ama bekledikleri ilgiyi görmeyince yapmayı bıraktılar galiba.

Bu arada 2012 yılında Todd dan aldığımız fiyatlar .

1) Price:

Base F1 2 pedal set $719

Base F1 3 pedal set $859

Treaded aluminum heel plate (for fixed angle setup) $ 59

Brushed Stainless Steel Heel Plate (for fixed angle setup) $ 99 NEW!

Adjustable angle bracket upgrade (includes heel plate) $199

Stainless Steel Heel Plate Upgrade (for Adjustable setup) $ 75 NEW!

Stainless Steel pedal face upgrade- narrow face (per pedal) $ 23

Wide stainless steel brake pedal upgrade $ 45

Shipping (depends on number of pedals and features) $135 to $155
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ağus. 28, 2015 11:51 am

Senin pedallar ölumsuz Husnu, model tasarimi olsun - performansi olsun 10 numara. Todd'dan sonra Five Star devir aldi ondan sonrada iRacingden Michael Main devir aldi, senin elindeki F1 model tasarimini tamamen birakip GT stiline yatirim yapti adam ...tasarim ve islemini hafif degistirip bugunku simpedals olarak satiyor SIMPEDALS
Bu simpedallarin en buyuk avantajlarindan biri genis platform destegidir...desteklemedigi direksyon seti veya oyun platformu yok gibi birsey, X360/Ps3'ten tut Ps4/X1 ve tabii ki Pc'ye kadar destegi var. Fanatec'den tut, Logitech ve Thrustmasterin her turlusunu destekliyor.

Bircok takim arkadaslarimiz bilmez ama CST yaris camiasinda COOOOOK BUYUK bir isimdi... ilk High-End pedallarindan biridir, o kadar ilktiki, daha High-End kelimesi yeni yeni turemeye baslamisti, he he he
Hey gidi gunler hey diyecemde, zannadeceksiniz 20-30 yil filan gecmistir diye, surda topu topu 3-4 yil gibi bir mazisi vardir anca. Virtuel dunya nasil isik hiziyla gelisiyorsa...ona ayak uydurmak icin ekipmanlarda ayni derecede gelisiyorlar.

Tekrar iyi gunlerde olsun kardesim, pedal setin 10 numara...hani biraz daha sıkça tozunu alsan diyorum  Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Husnu Cuma Ağus. 28, 2015 12:19 pm

Abi toz olmasın diye üzerini örtüyorum. Smile Şaka bir yana haklısın valla. Bu ara yine uzaklaştık. Biraz önce pedalın sipariş sürecindeki yazışmalarımıza baktım .Anılarım depreşti Smile
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Ağus. 28, 2015 3:30 pm

O zamanlar CST'leri sana alacaz diye dunyanin arastirmasini yaptik beraber ama her ne olursa olsun, adam cidden kalite ve kullanis yönunden pedallarin hakkini fazlasiyla vermis, halen piyasaya yeni cikan bircok High-End pedallarina rahatca kafa tutar Cool
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Perş. Eyl. 03, 2015 8:50 am

Bu arada benim pedallar ile alakalı bir durum var. iRacing ve Assetto Corsa da çalışan pedal Dirt ve PCars ta çalışmıyor. PCars neyse de Dirt te neden çalışmadı anlamadım. Elegan abi bilgin var mı ?
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Eyl. 03, 2015 9:27 pm

Husnu demiş ki:Bu arada benim pedallar ile alakalı bir durum var. iRacing ve Assetto Corsa da çalışan pedal Dirt ve PCars ta çalışmıyor. PCars neyse de Dirt te neden çalışmadı anlamadım. Elegan abi bilgin var mı ?

Dirt ve Pcars'a herhangi bir guncelleme geldimi? Benim aklima bir o geliyor cunku diger oyunlarda problemsiz calisiyor diyorsun.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Cuma Eyl. 04, 2015 10:02 am

abi pcars ın full sürümü yok zaten çakma bir versiyonunu indirip denemek istemiştim onda çalışmadı. Fakat dirt son sürüm
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Eyl. 05, 2015 3:50 pm

PCars, inan bana oynadigina cok pisman olacagin kulustur bir oyun. Su an bilgisayarda pCars'a 150 cakan yapitlar var örnegin, Asetto Corsa, rFactor1-2, DIRT Rally vs. vs. ama pedallarinin neden calismadigini anlamis degilim. Diger oyunlarda calistigindan eminim problem yazilimdadir. dView'da pedallarin her sekilde calisiyor degilmi, o zaman sorun oyunlarin kendi yazilimlarinda.

Kisa bir arama yaptim internette... Project Cars'da pedallarim calismiyor diye ve degisik pedallari olupta calismayan tonla sikayetci olan basliklar cikti, bunlardan bazilari Fanatec, bazilari ise Thrustmaster pedallarini kullaniyorlar. Project Cars malesef saglam optimize edilmemis bir oyun, sadece Pc'de degil...konsollarda bu durum dahada berbat.

Dirt'den kastin Dirt Rallymi?
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Paz Eyl. 06, 2015 5:32 pm

Evet abi dirt rally
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Paz Eyl. 06, 2015 6:15 pm

Degisik USB girisi denedinmi?
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Eyl. 07, 2015 8:46 am

Denemedim abi bakarım
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Salı Eyl. 08, 2015 4:37 pm

Deneme imkanin oldumu? Varmi bir degisiklik?
Yanilmiyorsam dun Dirt Rally'ye kucuk bir guncelleme geldi, belki orada duzelmis olabilir.

Dviewda pedallar kusursuz calisiyormu?
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Salı Eyl. 08, 2015 5:04 pm

Akşam bakacağım abi
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Eyl. 09, 2015 1:34 am

Çok şükür oldu. Fakat saçma bir şekilde ilk önce pedalları tuş olarak atamak zorunda kaldım. Sonrasında çalıştı. Rally oynamayı özlemişim gerçekten . Bir de detaylı kokpit ayarı olaydı. Neyse belki full sürüme kadar onu da koyarlar
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Emre Turan Çarş. Eyl. 09, 2015 9:14 am

iyi bari, geçmiş olsun Hüsnü Smile
Emre Turan

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Eyl. 09, 2015 11:46 am

Calistigina sevindim, malesef High-End ekipmanlarin en buyuk eksikleri yazilim ve oyunlardaki destekleri...hani bir Logitech, Thrustmaster veya Fanatec gibi tak calissinla olmuyor ama diger yandan avantaji sana en gercekci hissi yasatiyor ve ayriyetten digerleri gibi biraz zorladiginda bozulmuyor.

Emre,
Senin pedallar nerede? Guzel bir inceleme bekliyoruz Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Emre Turan Çarş. Eyl. 09, 2015 1:35 pm

abi şu anda hala jacksonville, floridadan yönlendirildi diye görünüyor hala da öyle bekliyor ya, oradan derek'in olduğu yere gidecek daha bilmem ne..koskoca USPS bile konu benim pedallar söz konusu olunca PTT gibi çalışmaya başladı valla..ondan inceleme biraz bekleyecek ne yazık ki..
Emre Turan

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Eyl. 09, 2015 4:11 pm

Emre Turan demiş ki:abi şu anda hala jacksonville, floridadan yönlendirildi diye görünüyor hala da öyle bekliyor ya, oradan derek'in olduğu yere gidecek daha bilmem ne..koskoca USPS bile konu benim pedallar söz konusu olunca PTT gibi çalışmaya başladı valla..ondan inceleme biraz bekleyecek ne yazık ki..

Cok sanssiz bir durum bu iyimi...umarim yakin zamanda eline gecer.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Emre Turan Çarş. Eyl. 09, 2015 4:23 pm

ooo büyük gelişme var 3 gün sonra Miami'ye ulaşmış artık 5 gün sonra da Derek'in oraya ondan da 4 gün sonra Derek'e ulaşır..bu arada o 3 gün en son jacksonville'den gönderildiği andan sonrası..yoksa geri gönderim 26 ağustosta gerçekleştirildi ve 31inde ABD'ye giriş yaptı..diyorum ya kesin PTT'den transfer ettiler bir ekip bunlar...
Emre Turan

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Ekim 21, 2015 1:18 pm

iracing kullanıcılarından Mark Holt CST frenlerinde kullanılmak üzere yeni bir kauçuk damper satıyor. Anladığım kadarıyla orjinaline göre biraz daha sert ve sağlam gözüküyor. Aslında yedekde durması gereken bir parça

https://www.youtube.com/watch?v=F9iGDxD85CU

Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Ekim 21, 2015 4:00 pm

Husnu,
Bu parcayi kacirma, bencede yedekte en az 1 adet bulundurman iyi olur.
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Ekim 21, 2015 6:19 pm

TTMTK demiş ki:Husnu,
Bu parcayi kacirma, bencede yedekte en az 1 adet bulundurman iyi olur.

Haklısın abi. Zaten pedallar ilk geldiği zaman bile bu parçayı konuşmuştuk .
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Perş. Kas. 19, 2015 1:03 pm

Yeni sert kauçuk damperler geldi. Bakalım performansı nasıl olacak.

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal 1zev5og
Husnu
Husnu

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics