Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal

3 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal - Sayfa 2 Empty Geri: Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal

Mesaj tarafından Husnu Cuma Kas. 20, 2015 9:39 am

Damperi taktım. Öncelikle orjinal dampere göre daha uzun . Bundan dolayı pedaldaki yayın çalışma mesafesi biraz kısaldı. Aslında bu mesafeyi eski damper varken de ayarlayabiliyordunuz fakat damperin kendisi yumuşak oldu için yeni damperler kadar fark yaratmayacaktı. Fikir edinmeniz için aşağıda foto ve video ekledim.

Yukarıda bahsettiğim öncelikle yayın çalışma mesajesi kısaldı. Fakat mesafe kısalınca gördüm ki loadcell i ve çözünürlüğü daha fazla kullanabiliyorum. Eski damperde pedalın çözünürlüğü maksimum 2800 civarındaydı. Şimdi ise ilk denemeler sonra 3200 civarına yükselttim ki biraz daha arttıracağımı düşünüyorum. Eski damperde loadcell e yeteri kadar basınç uygulayamıyormuşum. Bununla beraber çözünürlüğü de yeteri kadar kullanamadığımı görmüş oldum . Bunun haricinde eski damperin biraz aşındığını belki de az da olsa özelliğini kaybettiğini düşünüyorum . Yeni damperler sert ve sağlam  gözüküyor. Ben orta ve sert olanlarını almıştım. Pedala sert olanı taktım. Eski damper ile yan yana duran orta sertlikteki.

Güncelleme

Yeni damperleri taktıktan sonra çözünürlüğü daha iyi kullanabildiğimi belirtmiştim. Pedalın bulunduğu tablaya biraz daha dikkat ettim. Gördüm ki pedala yük binince ön bölümde az da olsa bir esneme var. Bu da loadcell e binen yükü azaltıyor. Yani ben ne kadar basarsam basayım esnemeden dolayı uyguladığım kuvvet boşa gitiyor. Bende tablanın ileri geri ayar çekilen bölümünün en ucuna bir vida daha attım ve esnemeyi ortadan kaldırdım. Pedalları test ettiğimde uyguladığım kuvvette kayıp olamadığını gördüm ve artık pedalın 4k çözünürlük kapasitesini tam olarak kullanabiliyorum. Benim loadcell 60 kg olmasına rağmen bu şekli ile endurence yapmaya kalksam herhalde ciddi bacak kası yaparım. Tabiki bu serliğin nedenlerinden biri yeni damperler. Orjinal damperler bunlara göre yumuşak

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal - Sayfa 2 34hdngz
Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal - Sayfa 2 3588dqp

https://www.youtube.com/watch?v=vi5av2iE7YA&feature=youtu.be

Husnu
Husnu

Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal - Sayfa 2 Empty Geri: Cannon Simulation Technologies (CST) Pedal

Mesaj tarafından TTMTK Salı Kas. 24, 2015 9:31 pm

Harika paylasim Husnu, tesekkurler kardesim ve yeni damperlerin iyi gunlerde olsun. 4000 cözunurluge cikman muhtesem bir olay, kolay kolay lastik sikismaz, misler gibi.

Videoya bir Allahin kulu + cakmamis, yuh ulan...utanin, utanin Wink

Husnu,
Videoda pedala bastiginda alet bayag bir gicirdiyor, neden? Sebebini anlamadim cunku birkac defa seyretmem ragmen pedalda herhangi bir esneme görmedim, yani tabladan kaynaklandigini sanmiyorum, acaba pedali yaglasanmi diye dusunmuyor degilim,...
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Kas. 25, 2015 9:06 am

TTMTK demiş ki:
Husnu,
Videoda pedala bastiginda alet bayag bir gicirdiyor, neden? Sebebini anlamadim cunku birkac defa seyretmem ragmen pedalda herhangi bir esneme görmedim, yani tabladan kaynaklandigini sanmiyorum, acaba pedali yaglasanmi diye dusunmuyor degilim,...

Abi o videodan sonra güncelleme olarak belirttiğim uygulamayı yaptım. Videoda pek belli olmuyor ama az da olsa bir esneme var. Ondan dolayı gıcırdama yapıyor. Pedalın bulunduğu sehpaya 2 vida daha attım. Yine ufak bir gıcırdama var fakat esneme ortadan kalktı. Fakat doğru söylüyorsun. Pedalı da ufaktan yağlasam iyi olacak.

Efkan dün akşam kendi pedallarını bulunduğu bölümle alakalı bir video gönderdi. Görsen ağlarsın lol! lol!
Husnu
Husnu

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics