Team Turkiye Motorsport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

+6
EfkanBirkiye
Forevery
Mücahit
erolkoroglu
Volkitolki
Assasin_2015
10 posters

8 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından Assasin_2015 Çarş. Mart 30, 2016 11:04 am

Yakında ağır toplar da bu işe dalacak artık kaçarı kalmadı...
Assasin_2015
Assasin_2015

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 Empty Geri: Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :)

Mesaj tarafından Husnu Çarş. Mart 30, 2016 11:41 am

Paket geldi. Akşama denemeye çalışacağım. Bakalım başka süpriz yapacak mı ?
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Çarş. Mart 30, 2016 11:57 am

Hadi hayırlısı Smile
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Volkitolki Çarş. Mart 30, 2016 1:13 pm

Hayırlı olsun hüsnü Very Happy

Abi şunlara o kadar para vermeyin boşu boşuna ben yaparım size yaa bu ne lan bracket a 120 -130 euro isteyen olursa yapayım ben size ya Very Happy

cidden çok fiyat çekmişler alüminyum parçalara
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Assasin_2015 Çarş. Mart 30, 2016 1:24 pm

Volkan yap artık şu ürünleri bi adı bi fiyatı olsun bak kurduk OSW leri gitti paralar...
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Volkitolki Çarş. Mart 30, 2016 1:27 pm

tolga valla sorma yaa abi inan uğraşıyoruz her yolu deniyoruz.
Ama bracket ı yapayım hemen sıkıntı yok Very Happy Pedala çok bayıldık paddle plate i yapıoz simdi çizim bitiyor. brakcet ı bütçe kalmadı Very Happy

Valla bana söyleyinki al volkan bunu istiyorum ben. sonra ben bi çizerim fiyatı sölerim yap dersen yaparım. Şuan içi durum böyle tolga ama şu pedalı bi çıkartırsam işin rengi değişecek
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından TTMTK Çarş. Mart 30, 2016 3:22 pm

Volkan,
Internasyonel pazara hitap edeceksin, saglam adimlarla ilerlemen en dogru attigin adim Wink

Husnu'den ses seda yok...

OSW aksesuarlari cok guzel gözukuyor ama Volkan'inda dedigi gibi bayag bir tuzlu...en nihayet OSW sahiplerine komaz orasida ayri bir konu Very Happy
TTMTK
TTMTK
Admin

https://teamturkiye.yetkinforum.com

Mesaj tarafından Volkitolki Çarş. Mart 30, 2016 4:58 pm

yok be abi ben koymazında deilim diomki ne istiosanız söleyin yapalım, yapmayı deniyelim Very Happy

denemedn yaptık oldu diyemeyiz
Volkitolki
Volkitolki

Mesaj tarafından Assasin_2015 Perş. Mart 31, 2016 9:14 am

Hüsnü ilk izlenimlerin nasıl? Bir kaç tur atabildinmi?
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Perş. Mart 31, 2016 9:35 am

Tolga daha deneyemedim. Dün Zümra biraz ateşliydi o yüzden muhabetten erken ayrıldım. Sadece bağlantıları yaptım. Cihazı çaliştırdım ve Mmos tan ayarları girdim. Zaten daha önce sıkıntılı olan " center steering " teki değer düzgün güzüküyordu. Ardından direksiyon tur derecesini ayarlayınca servo da aynı şekilde belirtilen derecede stop etti.

Ardından hemen iracing e girdim ve gördüm ki OSW yi algılamış. Kalibre etmeye başladım. Bildiğiniz gibi ilk önce tam sağ ve tam sol yaptıktan sonra merkeze alıyorsunuz. Sonrasında direksiyonu sola döndürüp 90 derece konumda bırakıyorsunuz. Fakat nedense ben burada ilk başta sorun yaşadım. Ben direksiyonu sola  döndürüp 90 derecelik bir konumda sabitleyince bana hata verdi. Fakat daha sonra ekranda 90 derece ibaresini görüp uygulayınca kalibre oldu. T500 ve Fanatec te böyle bir sorun olmamıştı. Direksiyonu fiziksel olarak 90 derecelik bir konuma getirip onaylayınca kalibre oluyordu. OSW de ekrandaki veriyi " 900 " olarak sabitleyip onaylayınca kalibre oldu. Aklınızda olsun

Gelelim emi olayına. Daha önce OSW çalışınca internetimin yavaşladığını söylemiştim. Fakat OSW yi gönderdikten sonra teknik servis çağırdım . Modemi bağladığım odadaki İnternet ve ev telefonunu ayıran parçada arıza varmış. Onu değiştirince internet normale döndü. Dün akşam çok fazla dikkat etmedim ama OSW çalışır vaziyetteyken net hızında herhangi bir sıkıntı görmedim . Fakat daha önceki deneyimimde gerçekten OSW çalışınca net yavaşlıyordu. Belki çok az bir etkisi vardır. Başka bir sıkıntı yarattımı derseniz tam herşey düzgün çalışıyor derken PC de bilinemeyen bir USB aygıt algılanıp kopuyordu. Sonra aklıma klavye ile mouse geldi. Klavye ye baktığımda ışığı titrek bir haldeydi. Klavyeyi ayrıca aldığım USB karta taktım ve sorun çözüldü.

Herhangi bir topraklama yaptın mı derseniz sadece OSW nin kasasına bağladığımız USB nin ucuna bir kablo uzattım. İlk deneyimimde en çok faydayı o bölgeden sağlamıştım.

Şimdilik gelişmeler bunlar. Denedikçe gelişmeleri paylaşım.
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Perş. Mart 31, 2016 10:01 am

Ateşler, kusmalar, ağlamalar pakede dahil malesef. Geçmiş olsun.

En azından altyapı problemleri kalmamış.
Artık turları atıp ideal ayarlarını bulmak kaldı geriye.

Foto, Video ne varsa bekliyoruz Smile

Yakında GPL lisanslı yeni bir opensource FFB firmware geleceğinden bahsediliyor SimuCube da.
Onunla beraber yazılımsal olarak da daha sıkıntısız bir ortama kavuşabiliriz.
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından TTMTK Perş. Mart 31, 2016 4:22 pm

Zumra'ya gecmis olsun Husnu, bir an evvel acil sifalar.

OSW'ne gelince, geneldeki tum problemlerin duzeldigine cok sevindim. Artik FFB ayarlari yerine oturttuktan sonra guzel bir incelemeni bekliyoruz kardesim. Tekrar OSW'n iyi gunlerde olsun ve simdiden bol birincilikler dileklerimle Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Perş. Mart 31, 2016 5:56 pm

Teşekkürler arkadaşlar.

Ayarlar ile alakalı forumda bir konu var ama ben özellikle AKM servo kullanılan bir ayar edinmek istedim. Forumda şans eseri imzasında AKM52 yazan birinden rica ettim. Sağolsun ayarları paylaşmış. Dennis ten de istedim o da ayarları vermiş . Paylaşayım

Dennis in ayarlar

steering angle: 1080°

steering stop:
gain 12x
max force 50%

all filter: 5
min force: 0
max force: 100%

damping filter 30-60
rest:0

desktop effect: damper 15%, saturation: 100% (you may need 25-30% damper, because of your encoder)

user effect: same as desktop

save to eprom

iracing ingame:

active dampen oscillations
min force: 0
max force: 30-40Nm

dampening: 0

app.ini:

displaylinearinNm=1

steeringDampingFactor=0.05
steeringDampingParkedMaxPercen
t=0.50
steeringForceParkedPct=0.20

Bu da diğer ayar. Device Setup bölümünü dikkate almayın. Kullandığınız servoya göre değişir

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 25q848m
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Cuma Nis. 01, 2016 12:25 pm

Herkese selam

Beyler öncelikle akşamları discord a gelip muhabbete dahil olamıyorum. Kusuruma bakmayın

Gelelim güncel durumu paylaşmaya
Dün akşam iracing de kalibre ettim ve 1 dk lık Smile test fırsatı yakaladım . Ağız sulandırmak gibi olmasın ama gerçekten eski sistemlerini unutun diyorum. Hissiyat çok farklı. Ne kadar sert olsada ortada mekanik bir sertlik hissetmiyorsunuz. Hiç hareket halinde olmasanız bile sanki çok sert bir süspansiyona sahip bir aracını direksiyonunu çeviriyormuş gibi bir hissiyat var. Zaten yola çıktığınız yarım tur çevirmek için bile ciddi bir kuvvet uygulamanız gerekiyor. Ayrıca tümseklerde T500 veya Fanatec teki gibi mekanik bir hissiyat yok . Şimdilik bu kadar yorum yapabilirim. Neden derseniz Spa da uzun düzlüğü bitirirken frene bir bastım, bir de baktım fren yok Smile Gaz pedalı çalışıyor, debriyaj pedalı çalışıyor, ama  fren yok. Acaba kalibre de sorun mu var derken orada da fren pedalını görmüyor. Windows a döndüm orada da aynı şekilde. Ayrıca iracing de paddle shifteri de kalibre edemedim. Servo gelmeden önce yaptığım testlerde herhangi bir sıkıntı yokken .Servoyu taktığımda paddle a bastığımda 3-4 tuş birden basmış gibi aldıla. Tahminim emi bizi buradan yakaladı Smile Pedalın ve Bodnar boardın bağlı olduğu USB kabloya topraklama çekeceğim. Sonrasında gelişmeleri paylaşırım.

Son sözüm OSW akar Smile Darısı olmayanların başına

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 DA27BB0C-253B-47D4-A0C7-0E82ACAB98CC_zpskohav8mf
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 7428FC07-723A-4DA9-85C7-152F1FA5781C_zpsxie2u4ya
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 92732FA8-DFAA-4E9C-A5D3-1B596DF38601_zpsrdqaojdi
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 0E754708-E7B8-427E-B15D-C7ED5B2DDC9C_zpszbgqcefe
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Cuma Nis. 01, 2016 2:25 pm

Ağzımın suyu klavye ye aktı Hüsnü. Klavyem bozulursa yenisini isterim Laughing
Assasin_2015
Assasin_2015

Mesaj tarafından Husnu Cuma Nis. 01, 2016 3:07 pm

Assasin_2015 demiş ki:Ağzımın suyu klavye ye aktı Hüsnü. Klavyem bozulursa yenisini isterim Laughing

Az kaldı Tolga sabır. Biz cihazı aldıkta ne oldu. Bak kullanamıyoruz Smile

Bu arada pedaldaki ve paddle için kullandığım boarddaki sıkıntı yeni güncelleme ile alakalı gibi gözüküyor. High End pedal kullananların çoğu güncellemeden sonra sıkıntı yaşamış. Anladığım kadarıyla çözüm yollarını aşağıda belirtiyorum

App.ini dosyasını açın

[Force Feedback] clipRangeToLogical=0    - sondaki 0 rakamını 1 yapın ya da tam tersi. Bunu yaptıktan sonra da çalışmazsa [documents]\iracing\ klasörüne girin ve joyCalib.yaml ve controls.cfg dosyalarını silin.

[Force Feedback] seperateXBox360Triggers=0
[Force Feedback] allowXBoxOneOnWin10=1
[Force Feedback] clipRangeToLogical=0
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Atakan Tarkan Cuma Nis. 01, 2016 5:14 pm

Hayırlı uğurlu olsun Smile mükemmel görünüyor.. Ben daha bendeki direksiyonu full ayarda zaptedemiyorum 70kg lık bir insan olduğum için, bu herhalde beni yarışın ilk virajında kaldırıp duvara fırlatır ahahha Smile
Atakan Tarkan
Atakan Tarkan

Mesaj tarafından TTMTK Cuma Nis. 01, 2016 8:06 pm

Paylasimin 10 numara Husnu,
OSW akarr o kadar. Daha derin ve uzun inceleme paylasimlarini bekliyoruz  Wink

Atakan,
Bu sistemlere Arnold'u oturtup gucunu fule getirsen onuda duvara yapistirir emin ol, bu servo direksyon sistemlerin elektrigi acil kapama tuslari var, hani olurda kaza yaptiginda (yaris icinde veya surerken) elini-kolunu koparmamasi icin   Twisted Evil

Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 9152937261_7f2d8a439a_h
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Atakan Tarkan Cuma Nis. 01, 2016 11:00 pm

Her gecen gun burda her okudugum konu ile birkez daha sasiriyorum abi Smile ben csr nin tepkisinden bazen cidden cekiniyorum demekki daha baya rookie durumundayim Smile
Atakan Tarkan
Atakan Tarkan

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Nis. 02, 2016 8:25 am

iRacing'e ilk basladigimda aklimda sadece simulasyon vardi, yarislar vardi ama cok kisa zamanda bunun sadece bir Selam fasli oldugunu anladim. iRacing sistemi ve yarislar, kapismalar o kadar eglenceliki insani ister istemez cok daha iyi ekipman sahibi yapmaya zorluyor, buna birde aksamlari eglenceli sohbetlerimiz ve ortamimizda ekledigin zaman...
Kisacasi, Hayat cok guzel kardesim Very Happy
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu C.tesi Nis. 09, 2016 8:57 am

Evett beyler bayanlar. Gelelim son duruma. Bebişten dolayı eldeki güzelim cihazı adam akıllı test edemedik. Dün akşam fırsat buldum. Tabi bir önceki durum güncellemesinde bahsettiğim sıkıntılar vardı. Onları çözmeye odaklandım. Yine az da olsa deneme yapabildim.

İracing e gelen son güncellemeden sonra birçok kişi pedallarında sorun yaşamıştı ki bende aynı sorunu yaşadım. Belirtilen değişikliği yaptıktan sonra düzeldi gibi gözüküyordu. Fakat sonra anladım ki OSW yi çalıştırmamla birlikte fren pedalı çalışmıyordu. USB den birkaç farklı noktaya topraklama denemem oldu ama sonuç alamadım maalesef.

OSW kullanan başka bir arkadaşımız olan Görkem ile deneyimlerimizi paylaşıyorduk. Kendisinde Niels in pedalları var board üzerinden topraklama çekilmiş. Bana daha önce gönderdiği resimlere baktığımda pedallarımızda kullanılan boardların ( BU0836 LC ) aynı olduğunu gördüm.Görkem button bölümündeki GND pinlerinden biri üzerinden topraklama yaptığını söyledi. Bende bunu deneyip bakacağım.

Bunun haricinde paddle shifter lar ile uğraşırken direksiyonu çıkarmıştım. Sonrasında tam yaptım dedim qr bağantısını yaptım .Fakat shifter in biri çalışmıyordu. Bir baktım shifterin kablosu qr nin içinde kalmış ve bir güzel koparmışım. Neyse ki çözülmeyecek bir mevzu değil ama insan sinir oluyor haliyle.

Fren pedalında sorun var demiştim ama dedim olsun gireyim bir test edeyim. Baktığımda fren  pedalı çalışıyordu. Fakat stabil değildi. Yani fren bastığınızda çok anlık gidip gelmeler oluyordu. Umarım topraklamadan sonra düzelir. Bu şekilde birkaç tur attım. Düz giderken direksiyonu bıraktığımda normalde tüm FFB sistemlerde olan sağa sola hızlı bir şekilde hareket etme olayı bunda da oldu ama tahminim ayarlardan dolayı. Tabi bundaki sağa sola hareket etme parmak koparır cinsten. Bunun haricinde hızınızı almış vaziyette virajlara girdiğinizde emin olun tek elinizle yarım tur bile çeviremiyorsunuz. Ama hissiyat çok güzel. Yükü hissediyorsunuz . Şimdilik bu kadar . Gelişme olursa paylaşırım . Sistem adam akıllı oturduğu vakit güzel bir inceleme videosu yapacağım.
Reimer Motorsports Open Sim Wheel AKM52 Premium Paket :) - Sayfa 8 3BU0836LC
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından TTMTK C.tesi Nis. 09, 2016 12:25 pm

Paylasimlarin 10 numara Husnu, tesekkurler.
Direksyonun duz yolda sag-sol yapmasi yazilimla veya iRacinge ayarlamayla ilgili zannedersem, motor ve tork gucu yeterince yuksek cunku herhangi bir sekilde kirli FFB veya klipping yasamaman gerekir.

Videonu bekliyoruz ve iyi gunlerde olsun DD sistemin Wink
TTMTK
TTMTK
Admin

Mesaj tarafından Husnu Paz Nis. 10, 2016 5:41 pm

Problem bu . Board üzerinden yaptığım topraklama fark yapmadı

https://www.youtube.com/watch?v=GjbNfLLitwc

Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Husnu Ptsi Nis. 11, 2016 8:55 am

Çalışmalara devam . Bu ara fırsat yakaladık yardıralım değil mi Smile

Pedal üzerindeki boarddan topraklama yaptığımı söylemiştim. Fakat board üzerindeki boşta olan buton pinlerinden yapmıştım. Buradan çok bir fayda göremeyince loadcell in bağlı olduğu pinler
üzerinden topraklama yaptım. Bir miktar düzelme oldu. Sonrasın servo üzerinde topraklama yaptım. O da bir miktar düzeltti. Düzeldiğini nereden anlıyorsun derseniz videoda görebileceğiniz diwiev sürekli açık. Hatta kabloları birkaç norktaya bağlayıp hangisi ne kadar fayda sağlıyor gördüm. 

Şu an pedaldaki durum şu şekilde . Örneğin %50 civarında sabitlediniz. Buradaki değer %48-50 gibi oynuyor. İlk başta çok daha yoğundu. Bu seviyelere getirdim. Pedalın çözünürlüğü de yüksek olduğu için sürerken çok aşırı bir fren boşalması hissetmedim.

Gelelim OSW ye . OSW de bir sıkıntı gözükmüyor. Fakat PC ve iracing bazen garip tepkiler vermedi değil. Mesela iracing 2 sefer dondu. Bu OSW den mi kaynaklanıyor bilemiyorum. Bir de herhangi bir odaya girmek istediğimde connecting ekranında çakılı kaldı. OSW yi kapattım direk loading ekranına geçti. Sonra OSW yi tekrar çalıştırdım ve odaya bağlandı. Yine o anlık bir problem olabilir. Sistem birbirine bir alışsın daha stabil çalışacaktır diye tahmin ediyorum. Bakalım başımıza daha neler gelecek. Ama topraklama kalitesini arttırmak iyi olacak

Düz giderken direksiyonu bıraktığımda sağa sola hızlı hareketler yaptığını söylemiştim. Efkan bu konuda iracing options üzerinden " damper oscilation " seçeneğini işaretlememi söylemişti. Fakat baktığımda zaten işaretliydi. Bende kaldırıp öyle denemek istedim ve düzeldi.

Bunun haricinde mmos ta tork %50 civarındaydı. İracing üzerinden bu ayarı değiştirmek istediğimde baktım ki çubuğu arttırdığınızda değer düşüyor. Fakat OSW deki tork artıyor. Çubuğu aşağı çekince tork yükseliyor fakat osw deki tork düşüyor. Garip bir olay ama Efkan da da böyleymiş.

Bu kadar düzeltmeden sonra birkaç tur atmak lazımdı. Piste çıktığımda hiçbir problem yaşamadım. Yukarıda bahsettiğim iracing in donması olayı pit ekranında başıma geldi . İracing üzeri tork %40 lardaydı . Bunu %35 e çektim. Sürekli aynı şeyi tekrarlıyorum ama mekanik hissiyat neredeyse yok. Tüm yolu çok yumuşak fakat güçlü bir şekilde hissediyorsunuz. Virajlarda arabadaki yük aynen yansıyor. Kerblerde T500 de titreşim efekti alıyordum .Fakat bunda gerçekten kerbden geçtiğinizi hissediyorsunuz. Şimdilik bu kadar . Yakında video gelir.

Sürüş ile alakalı bir ekleme daha yapayım. İlk sürmeye başladığımda kontralar biraz garip geldi. Belki tam olarak alışmadığımdan olabilir. Biran arkayı bıraktığında geç hissediyor olabilir miyim diye düşünmedim değil ama alıştıkça daha stabil sürmeye başladım .

En son Husnu tarafından Ptsi Nis. 11, 2016 10:11 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Husnu
Husnu

Mesaj tarafından Assasin_2015 Ptsi Nis. 11, 2016 9:50 am

Hüsnü hadi az kaldı problemleri bir bir çözüyorsun.

Bağlanamama, donma vs. problemlerini bende yaşadım. Evdeki iki bilgisayarından biri problemsiz şekilde bağlanırken, diğeri loading ekranında 10dk takıldıktan sonra bağlanamıyordu. Problem yaşadığım bilgisayara format attım ve Iracing'i tekrar kurdum. Problem çözüldü. Belki sendeki de öyle birşey olabilir.
Assasin_2015
Assasin_2015

8 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

- Similar topics